The Imposter: KFC wprowadza wegańskiego burgera

The Imposter: KFC wprowadza wegańskiego burgera

KFC wprowadza do swoich restauracji w Wielkiej Brytanii wegańskiego burgera o dość sugestywnej nazwie – „The Imposter”, czyli oszust. Zamiast tradycyjnego kotleta z kurczaka w potrawie znajdzie się tzw. quorn.

Na początku maja br. KFC poszerzyło swoją ofertę o potrawy wegetariańskie. W polskich lokalach marki znajdziemy teraz więc m.in. burgery oraz twistery z serem Halloumi. Oddział firmy w UK poszedł natomiast o krok dalej, bo w brytyjskich restauracjach brandu dostępne jest już wegańskie danie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zamiast mięsa w burgerze „The Imposter” znajduje się tzw. quorn, czyli suszona masa grzybowa, którą połączono z białkiem uzyskanym z ziemniaków, by otrzymać formę kotleta.

Początkowo wegański burger dostępny będzie w 20 lokalach KFC w Wielkiej Brytanii przez około 4 tygodnie. Jeżeli potrawa zostanie przychylnie przyjęta przez klientów, zostanie ona wprowadzona na stałe do menu.

PS

McDonald’s wprowadził do oferty coś, co z pewnością ucieszy wszystkich wegan – warzywne nuggetsy. Testy nowej potrawy obecnie są prowadzone w norweskich sieciach marki.

PS2

Kojarzycie krwiste burgery marki Beyond Meat, w którą zainwestowali m.in. Bill Gates oraz Leonardo DiCaprio? Po tym jak zrobiły furorę w Stanach Zjednoczonych, czas na Polskę – już od 23 marca te słynne burgery są dostępne w gdańskiej restauracji House of Seitan.

PS3

Motif Ingredients powstał w ramach jednego z biotechnologicznych gigantów – Ginkgo. Korzystając z laboratoriów przedsiębiorstwa, startup zajmie się pracą nad stworzeniem wegańskich alternatyw dla mięsa. W startup zainwestował już m.in. Bill Gates.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij