Fit Pack: Corona wprowadzi alternatywę dla plastikowych folii w sześciopakach piwa

Fit Pack: Corona wprowadzi alternatywę dla plastikowych folii w sześciopakach piwa

Zamiast wykorzystywać biodegradowalne opakowania do sześciopaków piwa, Corona poszła o krok dalej i postanowiła zaprojektować puszki w taki sposób, by móc je połączyć, nie wykorzystując przy tym dodatkowej folii plastikowej. Rozwiązanie to nosi nazwę Fit Pack i obecnie jest w fazie testowej.

We wrześniu 2018 roku Grupa Carlsberg wprowadziła rozwiązanie Snap Pack, które zastąpiło plastikową folię używaną do owijania wielopaków piwa. Teraz na podobny pomysł wpadła marka Corona, która postanowiła w taki sposób projektować puszki do napoju alkoholowego, by móc je złączyć w pionie. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Owe rozwiązanie nosi nazwę Fit Pack i obecnie jest testowane w Meksyku. Firma jednak w niedalekiej przyszłości chce zacząć stosować je również na globalną skalę. Co więcej, Corona zapowiedziała, że nie opatentuje swojego rozwiązania, tylko udostępni je również innym producentom, by i oni mogli zaprzestać korzystania z plastikowych folii do owijania wielopaków piwa. 

Rozwiązanie Fit Pack powstało we współpracy z agencją Leo Burnett Mexico i otrzymało nominację w kategorii Innovations podczas Cannes Lions 2019.

PS

Polska projektanta Róża Rutkowska stworzyła alternatywę dla plastikowych opakowań– tkaninę z grzyba kombucha, w którą można pakować żywność, tym samym przedłużając jej termin ważności.

PS2

Popularna warszawska kawiarnia Stor cafe na sezon letni otworzyła swój drugi lokal przy ul. Brackiej 18. To właśnie tam klientom oferowane są wielorazowe kubki na wynos i lniane serwetki do pakowania kanapek.

PS3

Projekt ekologicznego opakowania greckiego projektanta George’a Bosnasa składa się w głównej mierze z nasion. Po zużyciu pudełka można je posadzić w doniczce, by w ciągu kilkunastu dni wyrosła z niego roślina.

PS4

Tajlandzki supermarket Rimping oferuje swoim klientom produkty zapakowane w liście bananowca. W ten sposób firma chce ograniczyć wykorzystywanie plastiku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij