W Warszawie dostępne są już źródełka z kranówką do picia – mają też miski dla zwierząt

W Warszawie dostępne są już źródełka z kranówką do picia – mają też miski dla zwierząt

Pierwsze kraniki zostały uruchomione przy ul. Nowy Świat, na pl. Dąbrowskiego i pl. Teatralnym. Docelowo ma ich się pojawić łącznie 30.

Już teraz mieszkańcy Warszawy oraz ich pupile mogą ugasić swoje pragnienie podczas upałów dzięki specjalnym źródełkom z kranówką. Pierwsze takie kraniki pojawiły się początkowo w dwóch lokalizacjach w mieście, lecz docelowo ma ich być 30 – niebawem będą dostępne również m.in. na placu Trzech Krzyży, placu Grzybowski oraz na placu Politechniki. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Miejskie kraniki są podłączone do podziemnych hydrantów. Ich wygląd zainspirowany jest charakterystycznymi zielonymi wieżami w korycie Wisły, z których najbardziej znana jest tzw. „Gruba Kaśka” – słynna instalacja powstała dokładnie 55 lat temu.

Co istotne, źródełka mają przy podstawie specjalne miski dla zwierząt. Kraniki są również wygodne dla osób z niepełnosprawnościami.

PS

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał rozporządzenie, w którym zakazał używania plastikowych jednorazówek w stołecznym ratuszu, urzędach dzielnicowych i wszystkich jednostkach organizacyjnych miasta.

PS2

Popularna warszawska kawiarnia Stor cafe na sezon letni otworzyła swój drugi lokal przy ul. Brackiej 18. To właśnie tam klientom oferowane są wielorazowe kubki na wynos i lniane serwetki do pakowania kanapek.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij