50/50 menu: Burger King sprawdza, czy klienci odróżnią mięsnego burgera od roślinnego

50/50 menu: Burger King sprawdza, czy klienci odróżnią mięsnego burgera od roślinnego

Szwedzki oddział Burger Kinga wprowadził nowe menu „50/50 menu” – każda osoba, która zamówi burgera z tej oferty, losowo otrzyma go albo w wersji mięsnej, albo roślinnej. W ten sposób marka chce udowodnić, że ich smak niczym się nie różni.

zdjęcie: facebook.com/BurgerKingSE

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Burger King stale rozszerza swoją ofertę roślinną i jednocześnie dba o to, by smak potraw z warzywnymi zamiennikami był na tym samym, wysokim poziomie. By udowodnić, że tak jest, marka stworzyła akcję, w ramach której wprowadziła nowe menu – „50/50 menu”.

Polega ono na tym, że klient losowo otrzyma albo mięsnego burgera (z kotletem drobiowym lub wołowym), albo tego roślinnego – to, jaką potrawę ostatecznie dostanie, dzieje się bez jego wiedzy.

Co ciekawe, nawet pudełko, w którym znajduje się burger, nie zdradza czy jest on roślinny czy mięsny – dopiero po zeskanowaniu specjalnego kodu w aplikacji klient uzyskuje taką informację.

Tym samym marka chce udowodnić, że oba burgery niczym nie różnią się w smaku.

Za realizację odpowiada agencja Ingo Stockholm.

PS

Burger King to kolejna sieć fast foodowa, która zdecydowała się wprowadzić do swojego menu ofertę dla wegetarian – już teraz dostępny jest wege burger z serem Halloumi.

PS2

W kwietniu br. do oferty McDonald’s wróciła linia burgerów premium Maestro. Z tej okazji firma postanowiła sięgnąć po nieszablonową formę komunikacji – w celu przygotowania spotu reklamowego, marka zmieniła przestrzeń jednej z warszawskich burgerowni, przekształcając jej zaplecze w kuchnię McDonald’s.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij