Wrocław zachęca mieszkańców do zbierania deszczówki

Wrocław zachęca mieszkańców do zbierania deszczówki

1 sierpnia br. ruszył wrocławski program „Złap deszcz”, w ramach którego władze miasta zachęcają mieszkańców do gromadzenia wody pochodzącej z opadów. Co więcej, osoby, które zainstalują na swojej posesji zbiornik do zbierania deszczówki, mogą ubiegać się o zwrot kosztów inwestycji.

Informacje o planowanym programie „Złap deszcz” pojawiły się już pod koniec czerwca br. jednak dopiero wraz z początkiem sierpnia akcja oficjalnie startuje.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach inicjatywy władze Wrocławia zachęcają mieszkańców miasta do zbierania deszczówki i wykorzystywania jej do podlewania ogródków, roślin balkonowych czy też innych celów gospodarczych. Jak zauważają władze miasta – takie działanie może znacznie poprawić mikroklimat i pozytywnie wpłynąć na nasze środowisko.

Ponadto, w ramach programu mieszkańcy, którzy zainstalują na swojej posesji zbiorniki do zbierania deszczówki, mogą ubiegać się o zwrot kosztów inwestycji nawet do 5 tys. złotych.

PS

Zamontowane na dachach bloków Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe panele słoneczne wyprodukowały przez rok prawie 10% więcej energii elektrycznej niż zakładały prognozy. Co więcej, dzięki elektrowni słonecznej ograniczono emisję dwutlenku węgla o 600 ton rocznie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij