Burmistrz Ursynowa wraz z uczniami warszawskiego liceum zasadzą żonkile dla hospicjum

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Burmistrz Ursynowa wraz z uczniami warszawskiego liceum zasadzą żonkile dla hospicjum

17 października br. o godz. 10:00 burmistrz Ursynowa Robert Kempa wraz z uczniami ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego będą sadzić żonkile przy ul. Pileckiego 105 w Warszawie. W ten sposób Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa zainauguruje 5. edycję programu „Pola Nadziei”.

W Fundacji Hospicjum Onkologiczne program „Pola Nadziei” rozpocznie się po raz piąty. Z tej okazji, jak co roku, przedstawiciele Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy wraz z młodzieżą zasadzą kilkaset żonkili na terenie Fundacji. Będzie to okazja, aby zapoznać się z warunkami przyłączenia do programu „Pola Nadziei” oraz dowiedzieć się więcej na temat ursynowskiego hospicjum, jego działalności oraz możliwości udzielenia wsparcia.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Akcja rozpocznie się o godz. 10:00 pod siedzibą Fundacji Hospicjum Onkologiczne przy ul. Pileckiego 105. Będziemy mieć przygotowane sadzonki i narzędzia, więc zapraszamy do wspólnego sadzenia! Przyjdźcie, zobaczcie i porozmawiajcie z nami! Chętnie opowiemy więcej nt. programu „Pola Nadziei” – zaprasza Marcin Milczarski, fundraiser i koordynator projektów społecznych w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

Symbol nadziei

Żonkil jako symbol nadziei dla chorych i cierpiących to znak rozpoznawczy międzynarodowego programu „Pola Nadziei”. Wspólne sadzenie to pierwszy etap kampanii. Ponieważ liczba placówek zaangażowanych w akcję jest imponująca i stale rośnie, powstają kolejne ogródki, trawniki z żonkilami, pola nadziei zaczynają być rzeczywistym elementem otaczającego nas krajobrazu. Sprawdź, jak to wyglądało w poprzedniej edycji:

Wiosną, kiedy żonkile kwitną, podczas trwania akcji organizowane są konkursy, spotkania i happeningi skierowane do dzieci i młodzieży, a także prelekcje mające na celu oswajanie najmłodszych z tematyką hospicyjną.

Uczymy empatii

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program, mający uwrażliwiać ludzi na potrzeby osób starszych, chorych i cierpiących. To także budowa wspólnoty wokół empatii, pomagania, bycia z drugim człowiekiem. Hospicja, które przystępują do programu realizują go w swoim mieście lub dzielnicy w którym działają, według własnej koncepcji z zachowaniem zasad i trzech równoważnych celów, którymi jest: szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla terminalnie chorych, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy. Każdego roku „Pola Nadziei” FHO angażują ponad 1 000 osób i blisko 40 placówek szkolno-wychowawczych. W dotychczasowych kwestach, w latach 2016-2019 Fundacja zebrała blisko 440 tys. zł. Najważniejsze są jednak więzi, stałe relacje, które tworzą się w trakcie trwania programu.

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie (FHO)

Od 30 lat niesie bezpłatną pomoc ludziom, którzy są u kresu życia w chorobie onkologicznej. W skali roku 150-osobowy zespół otacza opieką ponad 3,3 tys. pacjentów. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu darczyńców oraz wolontariuszy. To miejsce, w którym na pierwszym miejscu stawia się godne życie każdego człowieka. Pracownicy i wolontariusze FHO pomagają cieszyć się każdą chwilą życia. Zapewniając chorym kompleksową i pełną opiekę, dbając o wypełnienie czasu różnorodną aktywnością, częstokroć sprawiają, że zmienia się życie pacjentów i ich rodzin.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij