Na lotnisku w San Francisco stres przed lotem pomaga rozładować świnka-terapeutka

Na lotnisku w San Francisco stres przed lotem pomaga rozładować świnka-terapeutka

Lotnisko w San Francisco postanowiło pójść o krok dalej i oprócz psów, które pomagają rozładować stres przed lotem, „zatrudniło” świnkę-terapeutkę. LiLou, bo takie jest jej imię, podbiła już serca pasażerów, w tym głównie tych najmłodszych.

Strach przed lataniem dotyka wielu osób. W związku z tym wiele lotnisk na całym świecie ucieka się do wprowadzania rozmaitych rozwiązań, które pomogą rozładować stres przed lotem u podróżujących – jednym z nich jest chociażby „zatrudnienie” czworonożnych pracowników. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pomysł ten został wykorzystany już przez krakowskie lotnisko – tam w tegorocznym okresie wakacyjnym „pracował” pies rasy border collie. Podobne rozwiązanie wprowadził port lotniczy w San Francisco, z tą różnicą, że psi terapeuci są tam dostępni przez cały czas. Lecz co w przypadku osób, które boją się pogłaskać czworonoga lub mają na niego alergię? Na to także rozwiązanie znalazło amerykańskie lotnisko.

Niedawno zatrudniona została tam LiLou, czyli świnka terapeutka, rasy Juliana. Zwierzę szczególnie podbiło serca tych najmłodszych podróżujących, u których strach przed lataniem udziela się najmocniej. 

Świnka LiLou, dzięki swoim terapeutycznym zdolnościom, szybko zdobyła popularność w internecie, co poskutkowało stworzeniem jej własnego profilu na Instagramie – obecnie ma tam prawie 22 tys. fanów!

Na tę chwilę świnka-terapeutka pojawia się na lotnisku w San Francisco raz w miesiącu, ale już wkrótce ma mieć tam swoje „dyżury” coraz częściej. 

Co istotne, wszystkie zwierzaki z tamtejszego portu lotniczego, które pomagają rozładować stres przed lataniem, należą do organizacji Animal Assisted Therapy i przeszły specjalistyczne kursy terapeutyczne dla zwierząt.

zdjęcie: www.facebook.com/lilouthepig

PS

Od 18 stycznia br. pasażerowie oczekujący na swój lot na krakowskim lotnisku mogą wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach oddechowo-ruchowych, które pomogą im przygotować się do niego.

PS2

Czegoś takiego jeszcze nie było – marka Swatch do zaprojektowania limitowanego zegarka zaprosiła… świnię! Jest to jednak nietypowe zwierzę, bo już od jakiegoś czasu maluje obrazy, w efekcie czego doczekało się pseudonimu Pigcasso.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij