Zalando ułatwia klientom robienie świadomych zakupów w Black Friday

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Zalando ułatwia klientom robienie świadomych zakupów w Black Friday

Zalando z okazji tzw. Cyber Week'u przygotowało przeceny na produkty z różnych kategorii, których kulminacja nastąpi w Black Friday. W tym roku klienci platformy mogą dokonywać zakupów w sposób jeszcze bardziej zrównoważony.

Zalando rozpoczęło swój piąty Cyber Week, czyli tydzień okazji, którego kulminacyjnym punktem będzie Czarny Piątek 29 listopada. W czasie tegorocznych promocji, klienci platformy mogą dokonywać zakupów w sposób jeszcze bardziej zrównoważony. W nawiązaniu do niedawno ogłoszonej strategii zrównoważonego rozwoju, Zalando ułatwia im świadome wybory, inspirując ich i zapewniając im niezbędne do tego informacje. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zrównoważona moda: Zalando ułatwia odnalezienie przyjaznych środowisku produktów w swoim asortymencie

Zalando ma w swojej ofercie ponad 20 tys. produktów przyjaznych środowisku. Aby ułatwić klientom świadomy wybór, Zalando wprowadziło filtry umożliwiające znalezienie produktów przyjaznych środowisku, wegańskich oraz z bawełny organicznej, które objęte są zniżkami każdego dnia podczas trwania Cyber Weeku. Klienci mają możliwość zapoznania się z informacjami o zrównoważonych produktach i dokonać przemyślanego wyboru.

Zakupy: Zalando zachowuje neutralność węglową we własnych działaniach

Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, Zalando zobowiązuje się do zachowania neutralności węglowej dzięki kompensacji. Klienci mają możliwość kompensacji emisji CO2 z dostaw i zwrotów. Dzięki wprowadzonej funkcji, która pozwala im dopłacić 1 zł do zamówienia, mogą oni skompensować emisję spowodowaną dostawą oraz opakowaniem. Ponadto, Zalando wybiera odnawialne źródła energii i bardziej przyjazne środowisku możliwości dostawy.

Opakowania: Zalando używa recyklingowanych opakowań do przesyłki zamówień

85% klientów zwraca uwagę na przyjazne środowisku opakowania. Zalando nieustannie dąży do tego, aby ograniczać wpływ na środowisko, używając wielokrotnie tych samych materiałów i wykorzystując ponownie odpady z używanych opakowań. Podczas ubiegłorocznego Cyber Weeku, 89% zamówień zostało zapakowanych w paczki z odnawialnych surowców. W tym roku, kartony Zalando są zrobione w 100% z recyklingowanych materiałów, z zastosowaniem atramentów na bazie wody oraz klejów ze skrobi roślinnej, które minimalizują użycie taśm klejących. Torby wysyłkowe Zalando są wyprodukowane w 80% z recyklingowanych materiałów. Do 2023 roku, firma planuje także całkowite wyeliminowanie plastikowych opakowań jednorazowego użytku. Podczas tegorocznego Black Friday, większość klientów Zalando Beauty otrzyma swoje zamówienia w nowych kopertach, zrobionych w 100% z recyklingowanego papieru.

Dostawa: Zalando oferuje możliwość wyboru przyjaznych środowisku metod dostawy

Zalando nieustannie testuje nowe i innowacyjne metody dostaw i zwrotów, przede wszystkim tych, które umożliwiają dostarczenie przesyłek do klientów w bardziej przyjazny środowisku sposób. Aktualnie, Zalando oferuje możliwość dostawy w dniu zamówienia w Szwajcarii dzięki wykorzystaniu rowerów towarowych oraz elektrycznych pojazdów, a w Hamburgu testuje wykorzystanie czterech różnych typów elektrycznych pojazdów na ostatnim etapie dostawy. W tym roku, prowadzone są także testy prywatnych punktów dostaw i zwrotów w Danii, przy współpracy z lokalnymi partnerami PostNord i Homerr. Prywatne punkty prowadzone są przez mieszkańców, którzy oferują swoje domy, jako miejsce odbioru i zwrotu paczek dla sąsiadów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij