Carrefour wprowadza do swoich belgijskich sklepów torby z przetworzonych odpadów oceanicznych

Carrefour wprowadza do swoich belgijskich sklepów torby z przetworzonych odpadów oceanicznych

Belgijski oddział sieci Carrefour udowadnia, jak w świetny sposób można wykorzystać odpady zanieczyszczające nasze oceany – w ramach współpracy z organizacją Seaqual, firma wprowadziła do sklepów torby zrobione z pochodzących z recyklingu odpadów oceanicznych.

Była już butelka Coca-Coli wykonana z plastiku wyłowionego z morza, a teraz torby na zakupy z odpadów oceanicznych – popularne marki coraz częściej udowadniają, że śmieci zanieszczyczające zbiorniki wodne na całym świecie można w świetny sposób wykorzystać.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Torby wielokrotnego użytku, wykonane z przetworzonych odpadów oceanicznych, zostały wprowadzone do belgijskich oddziałów sieci Carrefour. Tam klienci mają do wyboru trzy warianty – torbę na ramię, na kółkach, a także składaną torbę z dodatkowym woreczkiem.

Przy produkcji tego typu toreb Carrefour współpracował z organizacją Seaqual, która zajmuje się m.in. oczyszczaniem oceanów. Jak przyznali przedstawiciele sieci, do wytworzenia 100 worków użyto około 10 kg tworzyw sztucznych.

PS

Na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej pojawiły się pierwsze z dziesięciu recyklomatów. Mieszkańcy Warszawy w zamian za wrzucenie do maszyn pustych butelek bądź puszek, otrzymają punkty wymienne na nagrody – w tym m.in. zniżki na wydarzenia czy napoje.

PS2

Firma Nestlé, producent wody Nałęczowianka, wprowadza na rynek nową, litrową butelkę, która jest w 50% wykonana z plastiku pozyskanego z recyklingu. Co więcej, butelkę można po zużyciu ponownie przetworzyć.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij