Mastercard wydaje swój pierwszy singiel muzyczny

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Mastercard wydaje swój pierwszy singiel muzyczny

Mastercard zaprezentował kolejny element, który konsumenci mogą utożsamiać z tą marką i przez to lepiej ją zapamiętywać – swoją premierę miał pierwszy w historii singiel zintegrowany z tożsamością dźwiękową firmy.

Mastercard współpracuje z autorem piosenek i producentem Niclasem Molinderem, aby nawiązywać kontakty z obiecującymi artystami z całego świata. Wspólnie z Molinderem firma zleci im wykorzystanie architektury dźwiękowej Mastercard do tworzenia doświadczeń dźwiękowych, które nadadzą marce nowy wymiar. Wprowadzona w 2019 r. melodia firmy to kluczowy znak rozpoznawczy marki Mastercard – obecnie i w przyszłości. Jest elastyczna, dzięki czemu można ją dopasowywać do wielu gatunków muzycznych i kultur z zachowaniem jej niepowtarzalnego charakteru.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Do nagrania swojej pierwszej piosenki Mastercard zaprosił szwedzką artystkę, Nadine Randle. W jej wykonaniu powstał pierwszy w historii utwór muzyczny, który w organiczny i autentyczny sposób łączy wartości marki i jej identyfikację dźwiękową. Singiel ten, zatytułowany „Merry Go Round”, zadebiutował 8 stycznia na targach CES w Las Vegas, na wydarzeniu zorganizowanym we współpracy z iHeartRadio. Utwór opowiada historię o nowym początku, który jest możliwy dzięki czemuś bezcennemu.

– Identyfikacja dźwiękowa to nowy etap ekspresji marki oraz skuteczny sposób na dotarcie do klientów poprzez nasze wspólne pasje. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Nadine nad piosenką ‘Merry Go Round’, w której pojawia się rozpoznawalna melodia Mastercard. Świadczy to o tym, że markę można prezentować klientom nie tylko w sposób tradycyjny – powiedział Raja Rajamannar, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Mastercard.

Mastercard stworzył dźwięk, który może wyrażać tożsamość marki, a jednocześnie służyć jako dźwiękowe potwierdzenie bezpieczeństwa i autentyczności płatności. Melodia marki została już zintegrowana z ponad 7,6 mln terminali płatniczych na całym świecie. W badaniu przeprowadzonym przez Mastercard i GfK Global 77% respondentów było zdania, że dzięki melodii Mastercard transakcja i jej otoczenie detaliczne są bardziej godne zaufania.

– Uruchomienie projektu z identyfikacją dźwiękową to przedsięwzięcie jedyne w swoim rodzaju, ilustrujące zmiany w muzyce i handlu detalicznym. Rozpoznawalna architektura dźwiękowa Mastercard doskonale się sprawdza w wielu gatunkach muzycznych i regionach geograficznych, a jednocześnie zachowuje swój niepowtarzalny charakter. Współpraca z Mastercard nad tym fascynującym projektem to dla mnie czysta przyjemność i liczę, że nagramy wiele nowych piosenek w przyszłości – powiedział Niclas Molinder, autor piosenek, producent i założyciel firmy Session (dawniej Auddly).

– Bardzo się cieszę ze współpracy z Mastercard nad jego pierwszym w historii singlem. Wyjątkowo elastyczna melodia nadaje piosence „Merry Go Round” nowy, dynamiczny wymiar, który wyraża pasję i optymizm, stanowiące dwa kluczowe filary tożsamości Mastercard, a także istotne przesłanie tej piosenki – powiedziała Nadine Randle, piosenkarka i autorka piosenek.

Piosenki „Merry Go Round” można posłuchać na RADIO.com, a wkrótce będzie możliwe jej pobranie za pośrednictwem serwisów streamingowych. „Merry Go Round” to pierwszy z kilku singli ze zintegrowaną identyfikacją dźwiękową marki na specjalnym albumie Mastercard, który zostanie wydany jeszcze w tym roku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij