Trzech polskich sportowców dołącza do Team Visa ogłoszonego na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokyo 2020

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Trzech polskich sportowców dołącza do Team Visa ogłoszonego na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie  w Tokyo 2020

Amelia Bródka (jazda na deskorolce), Katarzyna Kozikowska (parakajakarstwo) i Marcin Dzieński (wspinaczka sportowa) zostali ambasadorami Team Visa na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokyo 2020.

Visa ogłosiła dziś, że do Team Visa na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokyo 2020, dołączają polscy sportowcy. Amelia Bródka (jazda na deskorolce), Katarzyna Kozikowska (parakajakarstwo) i Marcin Dzieński (wspinaczka sportowa) zostali ambasadorami Team Visa Tokyo 2020 razem z pozostałymi 75 olimpijczykami i paraolimpijczykami z 46 państw.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Program Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r. został poszerzony o pięć nowych dyscyplin – wspinaczkę sportową, karate, jazdę na deskorolce, baseball i surfing. W gronie sportowców Team Visa są Polacy, którzy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na Igrzyskach Olimpijskich po raz pierwszy: Amelia Bródka (jazda na deskorolce) i Marcin Dzieński (wspinaczka sportowa). Polskich paraolimpijczyków w Team Visa będzie reprezentować Katarzyna Kozikowska (parakajakarstwo).

Amelia Bródka jest dwukrotną mistrzynią Europy w jeździe na deskorolce i nadzieją olimpijską na Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020. W 2012 r. Amelia została współzałożycielką Exposure, organizacji non-profit podejmującej działania na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet i dziewcząt poprzez organizację wydarzeń deskorolkowych oraz zbiórek pieniężnych dla ofiar przemocy domowej. Od 2016 roku Exposure prowadzi skierowany do młodzieży program Skate Rising, którego celem jest rozwijanie empatii poprzez pomoc innym i promowanie idei na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet przez jazdę na deskorolce. Katarzyna Kozikowska jest aktualną mistrzynią Europy w parakajakarstwie. W wieku 13 lat zdiagnozowano u niej nowotwór w prawym kolanie, co w konsekwencji doprowadziło do amputowania nogi. Po rehabilitacji zaczęła zawodowo uprawiać pływanie i zdobyła kilka medali na Mistrzostwach Świata Juniorów. W zawodach parakajakarskich bierze udział od 2017 r. Marcin Dzieński jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy oraz zdobywcą Pucharu Świata we wspinaczce sportowej. W 2016 roku został pierwszym polskim wspinaczem, który zdobył tytuł mistrza świata.

– Visa jest jednym z najdłużej wspierających Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie partnerów. Cieszymy się, że możemy pomagać wspaniałym polskim sportowcom, którzy nieustannie przekraczają swoje granice – w zgodzie z duchem Visa i Igrzysk Olimpijskich. Visa wspiera działania na rzecz wzmacniania pozycji kobiet oraz ich stałego rozwoju zarówno w biznesie, jak i sporcie. Cieszymy się, że w Team Visa są dwie Polki. Z satysfakcją wspieramy wszystkich sportowców z Team Visa, którzy przygotowują się do rywalizacji podczas największych Igrzysk Olimpijskich w historii – powiedziała Katarzyna Jezierska, dyrektor marketingu Visa w Europie Środkowo-Wschodniej.

Oprócz współpracy z wybranymi sportowcami, Visa wspiera też program Japońskiego Komitetu Paraolimpijskiego, który umożliwia posiadaczom kart Visa w Japonii wspieranie finansowe sportowców. Równowartość kwoty przekazanej przez nich w okresie od 25 sierpnia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r., za pośrednictwem strony programu na oficjalnej stronie internetowej JPC, zostanie następnie wpłacona przez Visa i przeznaczona na rzecz paraolimpijczyków.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij