Powstał Netflix dla katolików, czyli Katoflix

Powstał Netflix dla katolików, czyli Katoflix

Na polskim rynku pojawił się nowy serwis VOD, reklamowany jako katolicki Netflix – Katoflix. Celem platformy jest promocja chrześcijańskich wartości poprzez treści wideo.

O planach stworzenia „katolickiego Netfliksa” mówiło się już jakiś czas temu, lecz dopiero teraz platforma oficjalnie rozpoczęła działalność. Katoflix, bo taką nazwę nosi nowy serwis VOD, prowadzony jest przez krakowskie Studio Katolik, które kontrolowane jest przez Zgromadzenie Zakonne Salwatorianów. Znajdziemy tam filmy, których celem jest promocja chrześcijańskich wartości.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Serwis reklamowany jest jako katolicki odpowiednik Netfliksa. Co ciekawe, nie tylko nazwa jest łudząco podobna do tej amerykańskiej platformy, lecz także wygląd Katofliksa. Różnice natomiast widać w sposobie płacenia za treści wideo, bowiem w tym przypadku każdy użytkownik płaci jednorazowo za wybrany przez siebie film – ceny za poszczególne produkcje oscylują w granicach od 6 do 11 złotych. 

Biblioteka filmów została natomiast podzielona na pięć kategorii: filmy dokumentalne, fabularne, wywiady, seriale oraz „nowa jakość życia”. Jak zapowiadają twórcy platformy, co tydzień w serwisie VOD będzie pojawiać się 5 nowych produkcji. 

Co ciekawe, Katoflix to nie pierwszy taki serwis VOD – na polskim rynku istnieje już bowiem platforma Dominikanie.pl, która przypomina z wyglądu Netfliksa i również oferuje treści wideo o tematyce religijnej. 

PS

Zachęcamy do sprawdzenia ciekawych kampanii zrealizowanych przez Netfliksa.

PS2

Już co drugi Polak (64% internautów) w wieku 16+ ogląda seriale w sieci – pokazuje VideoTrack, cykliczne badanie agencji Wavemaker. Polskim e-widzom w krew wszedł binge-watching, wciąż najbardziej cenią amerykańskie produkcje, a za najlepszych producentów seriali uważają Netflix i HBO.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij