Puma w ogniu krytyki za buty przypominające wizerunek Adolfa Hitlera

Puma w ogniu krytyki za buty przypominające wizerunek Adolfa Hitlera

Tuż po premierze nowego modelu sneakersów „Storm Adrenaline”, Puma znalazła się w ogniu krytyki – internauci dopatrzyli się bowiem w butach niemieckiej marki podobizny dyktatora Adolfa Hitlera.

Model „Storm Adrenaline” to płócienne białe buty z czarnymi, zielonymi i czerwonymi wstawkami. Gdy sneakersy oficjalnie zostały zaprezentowane przez markę, internauci doszukali się w nich podobizny twarzy Adolfa Hitlera. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Krótko po tym w mediach społecznościowych rozgorzał dyskusja na ten temat, którą szybko podchwyciły światowej media. Co więcej, niektórzy internauci zauważyli też, że tył butów przypomina kolor munduru i opaski NSDAP.

Puma do tej pory w żaden sposób nie skomentowała sprawy. 

PS

W ubiegłym roku dom mody Gucci został oskarżony o obrazę uczuć religijnych przez nowojorską organizację Sikh Coalition – chodzi o sprzedaż turbanów, które dla wyznawców sikhizmu są świętym przedmiotem.

PS2

Kontrowersyjny spot oraz rasistowskie komentarze jednego z projektantów sprawiły, że marka D&G poważnie podpadła Chińczykom. Do tego stopnia, że produkty firmy były wycofywane z chińskich sklepów internetowych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij