#BeetweenArtandQuarantine: W ramach akcji Getty Museum internauci odtworzyli słynne dzieła sztuki w domu

#BeetweenArtandQuarantine: W ramach akcji Getty Museum internauci odtworzyli słynne dzieła sztuki w domu

Muzeum J. Paula Getty'ego w Los Angeles wpadło na pomysł zaangażowania internautów w nietypową akcję ze sztuką w tle – instytucja poprosiła ich o odtworzenie ulubionych dzieł sztuki za pomocą materiałów dostępnych w domu.

W związku z panującą pandemią koronawirusa większość muzeów czy też galerii sztuki zostało zamkniętych. Muzeum J. Paula Getty'ego w Los Angeles postanowiło więc zorganizować nietypową rozrywkę dla swoich fanów, którzy przebywają aktualnie w domach zgodnie z zaleceniami amerykańskiego rządu – muzealnicy poprosili internautów o odtworzenie ulubionych dzieł sztuki za pomocą materiałów, które akurat mają pod ręką w swoich czterech kątach i opublikowanie zdjęć w sieci wraz z hashtagiem #betweenartandquarantine.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Najciekawsze prace zostały opublikowane na profilach instytucji w social mediach. Trzeba przyznać, że niektórzy wykazali się naprawdę dużą kreatywnością ;).

Podobną akcję zrealizowało też Rijksmuseum. 

PS

Na facebookowym profilu miasta Łódź pojawiło się humorystyczne wideo zatytułowane „Jak przetrwać w czasie kwarantanny?”. Bohaterami filmu są murale, które na potrzeby produkcji ożyły.

PS2

1,5 stopnia Celsjusza to z pozoru tak niewiele – lecz ubiegłoroczna akcja organizacji WWF i madryckiego muzeum Prado dobitnie pokazała, jak błędne jest to stwierdzenie. W jej ramach zmodyfikowano słynne dzieła sztuki, by pokazać możliwe skutki ocieplenia klimatu.

PS3

Frida Kahlo, Mona Lisa i Picasso jako instagramerzy – brzmi niewiarygodnie? Portugalski artysta sprawił, że jest to możliwe – na profilu na Instagramie zatytułowanym „Untitled.Save” publikuje zdjęcia ikon kultury jako popularnych instagramowiczów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij