Trzy dobre praktyki Philip Morris wyróżnione w prestiżowym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Trzy dobre praktyki Philip Morris wyróżnione w prestiżowym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Działania Philip Morris International w Polsce zostały przedstawione w najnowszej edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”. Firma została doceniona m.in. za inicjatywy w obszarze stałego zwiększania liczby kobiet na stanowiskach zarządczych, elastycznego czasu pracy.

Raport Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest największym przeglądem aktywności polskich firm z zakresu ich społecznej odpowiedzialności (CSR) oraz zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji wyróżniono trzy inicjatywy PMI. W kategorii „Praktyki z zakresu pracy” ujęte zostały dwa działania. Pierwsze to program „Happy Parent”, który między innymi umożliwia rodzicom, wracającym do pracy z urlopów rodzicielskich, pracę w wymiarze 50% godzin przy zachowaniu pełnego wynagrodzenia przez pierwszy miesiąc po powrocie. Drugie to praktyka dotycząca „elastycznego czasu pracy”, w ramach której jedną z możliwości jest skompresowanie roboczego tygodnia do czterech 9-godzinnych oraz jednego 4-godzinnego dnia pracy. Natomiast w kategorii „Prawa człowieka” uwzględniono „stałe zwiększanie liczby kobiet na stanowiskach zarządczych”, które wpisuje się w cel firmy, aby w 2022 r. stanowiły one 40% wszystkich zatrudnionych na tych stanowiskach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Wyróżnienie dobrych praktyk PMI stanowi niezależne potwierdzenie wysokich standardów obowiązujących w firmie. Cieszy nas to tym bardziej, iż doceniono kompleksowe rozwiązania, wprowadzone z myślą o potrzebach naszych pracowników. Przykładowo, w ramach programu „Happy Parent”, z jednej strony zachęcamy zarówno panie, jak i panów, do korzystania z urlopów rodzicielskich, a z drugiej niwelujemy ryzyko wystąpienia luki płacowej, która mogłaby się wtedy pojawić. Tym samym, jeśli urlop rodzicielski obejmuje okres ocen pracowniczych i przyznawanych w związku z tym podwyżek, po powrocie do pracy przyznajemy podwyżkę wyrównującą. Wierzymy, że wyznaczając tego typu standardy, możemy również pozytywnie wpłynąć na cały rynek pracy – powiedziała Anita Rogalska, członek zarządu, dyrektor działu kapitału ludzkiego i kultury organizacyjnej Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij