Co czwarty Polak upił się w pracy, a 13% uprawiało seks w biurze. Jakie grzechy popełniają polscy pracownicy?

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Co czwarty Polak upił się w pracy, a 13% uprawiało seks w biurze. Jakie grzechy popełniają polscy pracownicy?

Aż 25% badanych przyznało, że zdarzyło im się upić w trakcie pracy, a 48% że pracowali na kacu. Ponad 10% Polaków zdradziło, że co najmniej raz uprawiali seks w biurze. Jakie inne grzechy popełniają polscy pracownicy?

Wielu z nas po zamianie biurowca na home office tęskni już za powrotem do pracy i biurowej normalności. Biuro to miejsce pełne profesjonalizmu. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak naprawdę zachowujemy się w miejscu pracy? Jak daleko posuwamy się popełniając biurowe grzeszki?

Serwis kariery InterviewMe.pl przeprowadził badanie, w którym zapytano 1046 respondentów o ich najgorsze zachowania w pracy. Wyniki sugerują, że grzechy polskich pracowników są przede wszystkim związane z alkoholem.

– Z badania wyłania się obraz polskiego pracownika, który zazwyczaj zachowuje się przyzwoicie, jednak zdarza mu się za mocno wrzucić na luz – np. upić w trakcie pracy lub uprawiać seks w biurze. Co ciekawe, dużo częściej przyznają się do tego mężczyźni – mówi Wojciech Martyński, ekspert kariery InterviewMe.pl i autor badania.

W badaniu aż 48% respondentów zdradziło, że zdarzyło im się pracować na kacu, a 16% przytrafiło się to co najmniej kilka razy. Około 25% badanych przynajmniej raz upiło się w pracy. W przypadku mężczyzn jest dużo gorzej – 59% zdarzyło się pracować na kacu, a 35% upić w biurze. Co ciekawe, tylko 8% badanych przyznało się do zażywania narkotyków w trakcie pracy.

Około 13% badanych potwierdziło, że co najmniej raz uprawiało w pracy seks. Ponownie dużo chętniej przyznawali się do tego mężczyźni – takie doświadczenie ma na swoim koncie 21% z ich (a tylko 8% kobiet). 12% badanych zdradziło, że przynajmniej raz masturbowało się w biurze.

Za bardziej niepokojące można uznać to, że aż 29% pracowników przyznało się do przywłaszczenia firmowej własności, a 13% przeglądało prywatną korespondencję lub pliki współpracowników. Aż 40% respondentów używało rzeczy kolegów i koleżanek bez pytania.

– Wyniki badania powinny być sygnałem dla pracodawców i pracowników, aby lepiej dbać o bezpieczeństwo – nie tylko firmowego sprzętu, ale również informacji. Chodzi o nawet najprostsze czynności, takie jak blokowanie komputera, kiedy opuszczamy pokój – komentuje Marta Rojewska, ekspertka kariery InterviewMe.pl.

W badaniu „Biurowe grzechy. Co robimy w pracy, kiedy nikt nie patrzy?” znalazło się również wiele innych ciekawych wniosków. Oto niektóre z nich:

  • 32% respondentów przynajmniej raz zgłosiło przełożonemu nieodpowiednie zachowanie współpracownika
  • 18% zostawiło po sobie brudną toaletę
  • 16% ankietowanych zostało przyłapanych na oglądaniu nieprzyzwoitych filmów (np. pornograficznych).

Pełne wyniki badania „Biurowe grzechy. Co robimy w pracy, kiedy nikt nie patrzy?” można znaleźć tutaj.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij