Pomorskie firmy fundują laptopy dla wiejskich szkół

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Pomorskie firmy fundują laptopy dla wiejskich szkół

Fundacja Inspirujące Przykłady oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie we współpracy z prywatnymi firmami z województwa pomorskiego przekazują laptopy dla dzieci z wiejskich szkół na Kaszubach. W akcję włączyła się m.in. spółka Blue Media, przekazując ponad 100 tys. zł na zakup 50 nowych laptopów.

Choć nie ma oficjalnych szacunków na temat aktualnego zapotrzebowania uczniów na sprzęt komputerowy potrzebny do nauki zdalnej, to na podstawie szczątkowych danych od kuratoriów i samorządów można oszacować, że brakuje co najmniej 100 tys. komputerów. W niektórych szkołach, szczególnie na terenach wiejskich, blisko 1/3 uczniów nie posiada odpowiedniego sprzętu lub musi dzielić go z rodzeństwem i rodzicami.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Fundacja Inspirujące Przykłady zbiera obecnie sprzęt – zarówno nowy, jak i używany, ale zdatny do użytku - dla uczniów z czterech wiejskich szkół: Gowidlino (gmina Sierakowice), Niepoczołowice (gmina Linia), Tuszkowy (gmina Lipusz) oraz Wielki Podleś (gmina Kościerzyna). Wraz z popularyzacją akcji, organizatorzy przewidują, że dołączą do niej kolejne szkoły, zgłaszając swoje zapotrzebowanie.

– Dzieci z małych wiejskich szkół w głębi Kaszub były wcześniej naszymi gośćmi w czasie zajęć z historii i kultury kaszubskiej organizowanych na 32. piętrze biurowca Olivia Star w Gdańsku. Celem naszej akcji jest zebranie jak najwięcej sprzętu komputerowego, aby umożliwić dzieciom dostęp do edukacji. W wielu firmach i prywatnych domach kurzą się komputery, które zostały wymienione na nowsze, a nadal są sprawne i mogą pomóc w nauce uczniom w małych, wiejskich szkołach – wyjaśnia Kinga Dąbrowska z Fundacji Inspirujące Przykłady, koordynatorka akcji.

Do tej pory w akcję zbierania laptopów włączyły się takie firmy jak Bilander, Mielewczyk, Bayer i Refinitiv. Z kolei firmy tworzące programy do zdalnej nauki: Learnetic oraz Nuadu zadbały, by dzieci i nauczyciele otrzymali dostęp do treści ułatwiających naukę.

Wśród podmiotów, które aktywnie włączyły się w akcję znalazła się także firma technologiczno-finansowa Blue Media z Sopotu. Na zakup 50 nowych laptopów od firmy Delkom 2000 – która zaoferowała sprzęt na bardzo korzystnych warunkach finansowych rezygnując ze swojej marży – sopocka spółka przeznaczyła ponad 100 tys. zł.

– Od kilku lat widzimy jak fundacja motywuje młodzież do zdobywania odpowiednich kompetencji i jednocześnie oswaja ze światem biznesu. Fundacja jest pomostem łączącym szkolnictwo z rzeczywistością biznesową, dlatego od dawna aktywnie wspieramy jej działalność. W obecnej sytuacji potrzeby uczniów okazują się bardzo konkretne - po prostu brakuje laptopów. W miarę naszych możliwości postanowiliśmy włączyć się w akcję i zachęcamy do tego inne firmy – wyjaśnia Sebastian Ptak, prezes Blue Media.

Akcję prowadzi Fundacja Inspirujące Przykłady oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Zainteresowane firmy i osoby prywatne chcące włączyć się w pomoc, proszone są o kontakt z Fundacją Inspirujące Przykłady.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij