Władze Wilna udostępniają przestrzeń miejską kawiarniom i restauracjom w związku z pandemią koronawirusem

Władze Wilna udostępniają przestrzeń miejską kawiarniom i restauracjom w związku z pandemią koronawirusem

Władze Wilna zapowiedziały, że udostępnią tamtejszym kawiarniom i restauracjom m.in. place miejskie, by te mogły otworzyć tam lokale na świeżym powietrzu. Ma to związek z restrykcjami wprowadzonymi z uwagi na panującą pandemię koronawirusa.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że większość państw na całym świecie wprowadziło pewne ograniczenia dotyczące działalności restauracji oraz kawiarni – w związku z nimi lokale mogły realizować wyłącznie zamówienia na wynos lub w dostawie. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nie wszystkie jednak restauracje były w stanie utrzymać się z takiej częściowej działalności i wiele z nich zostało już zamkniętych bezpowrotnie. Aby temu przeciwdziałać, władze Wilna wpadły na ciekawy pomysł – postanowiły udostępnić właścicielom lokalnych restauracji oraz kawiarni przestrzeń miejską, w tym przede wszystkim place pod gołym niebem, by lokale mogły tam wystawić swoje stoliki. 

Akcja władz Wilna jest tym samym odpowiedzią na niedawno wprowadzone przepisy przez tamtejsze Ministerstwo Zdrowia. Litewski rząd pod koniec kwietnia bowiem pozwolił na ponowne otwarcie m.in. kawiarni i restauracji, lecz pod pewnymi warunkami – stoliki wewnątrz lokalu muszą być rozmieszczone w odległości co najmniej dwóch metrów od siebie. 

Postulat ten jest więc najbardziej uciążliwy dla właścicieli maleńkich kawiarni czy restauracji na wileńskim Starym Mieście, którego wąskie uliczki praktycznie uniemożliwiają wystawienie na zewnątrz stolików. 

Na tę chwilę władze Wilna udostępniły lokalom 18 miejsc w przestrzeni miejskiej, w tym m.in. centralny plac Katedralny. Wiadomo też, że pomysł został ochoczo przyjęty przez właścicieli restauracji i kawiarni – ponad 160 zdecydowało się bowiem skorzystać z oferty.

PS

Coraz więcej restauracji z całej Polski włącza się w akcje #PosiłekDlaLekarza oraz #GastroPomaga, w ramach których lokale przekazują darmowe posiłki do szpitali, gdzie personel medyczny walczy z pandemią koronawirusa.

PS2

Jak branża gastronomiczna radzi sobie z obecną sytuacją? Więcej na temat ciekawych akcji, w które angażują się polskie lokale przeczytacie w tym artykule. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij