Prezydent Kielc chce pomóc restauracjom w czasie pandemii – oferuje im 99% rabatu na otwarcie ogródka letniego

Prezydent Kielc chce pomóc restauracjom w czasie pandemii – oferuje im 99% rabatu na otwarcie ogródka letniego

Prezydent Kielc Bogdan Wenta postanowił wyjść naprzeciw restauracjom, które w dobie pandemii koronawirusa znajdują się w trudnej sytuacji – w związku ze zbliżającym się latem oferuje właścicielom lokali uruchomienie ogródka za symboliczną opłatę.

Niedawno informowaliśmy o ciekawej akcji Wilna, w ramach której władze miasta udostępnią właścicielom tamtejszych kawiarni i restauracji m.in. place miejskie, by Ci mogli otworzyć tam swoje lokale na świeżym powietrzu. Inicjatywa jest odpowiedzią na restrykcje wprowadzone przez litewski rząd w związku z pandemią koronawirusa.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz na podobny pomysł wpadł prezydent Kielc Bogdan Wenta – zaoferował on właścicielom lokali gastronomicznych 99 procent rabatu na uruchomienie ogródka letniego. Do końca października 2020 roku restauratorzy mieliby płacić miastu 1 grosz za 1 metr kwadratowy za jeden dzień. 

– Wierzymy, że taka forma pomocy zachęci do otwarcia ogródka również tych restauratorów, którzy do tej pory, w poprzednich latach, z tej możliwości nie skorzystali – powiedział Bogdan Wenta, prezydent Kielc. 

Głosowanie nad projektem nowej uchwały ma się odbyć na najbliższej sesji rady miasta. 

PS

Coraz więcej restauracji z całej Polski włącza się w akcje #PosiłekDlaLekarza oraz #GastroPomaga, w ramach których lokale przekazują darmowe posiłki do szpitali, gdzie personel medyczny walczy z pandemią koronawirusa.

PS2

Jak branża gastronomiczna radzi sobie z obecną sytuacją? Więcej na temat ciekawych akcji, w które angażują się polskie lokale przeczytacie w tym artykule. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij