Jak efektywnie urządzić biuro w dobie koronawirusa?

Jak efektywnie urządzić biuro w dobie koronawirusa?

Reżim sanitarny i wytyczne rządowe nakładają na właścicieli firm szereg zmian do wprowadzenia. Pomimo panującej pandemii koronawirusa wielu przedsiębiorców chce kontynuować swoją działalność po uprzednim przystosowaniu miejsca pracy do funkcjonowania. O czym należy pamiętać w nowej rzeczywistości?

Bądź odpowiedzialny i zostań w domu

Nic nie jest tak skuteczne w walce z pandemią, jak poczucie odpowiedzialności i wykazanie troski o siebie i swoich bliskich. Założenie maseczki, dezynfekcja rąk i noszenie rękawiczek to nie przymus, ale przejaw społecznej odpowiedzialności. Innym przykładem jest pozostanie w domu. Doceń wspólne chwile z rodziną, odkryj na nowo magię gier planszowych lub przeczytaj książki, z którymi już wcześniej miałeś się zapoznać.

Zapewnij pracownikom środki czystości i artykuły higieniczne

Kiedy powrócisz do pracy, bezwzględnie zaopatrz siebie i swoich podwładnych w maseczki i rękawiczki jednorazowe. Zamontuj dozownik, w którym będzie żel do dezynfekcji rąk dla klientów, a swoim pracownikom zaproponuj korzystanie z butelki z pompką. Dotychczasowe środki czystości doposaż o płyn na bazie alkoholu do dezynfekcji powierzchni oraz o chusteczki do czyszczenia sprzętu wrażliwego (np. komputery, monitory, telewizory).

Rozłóż godziny pracy i wydziel strefy higieny społecznej

Przeanalizuj, ilu pracowników tak naprawdę potrzebujesz do wykonania danego zadania oraz jaką pojemność ma Twoje biuro czy lokal. Skoro w placówce ruch zmniejszył się o połowę, czy konieczne jest, by w tym samym czasie w miejscu pracy przebywało 6 osób? Podziel ludzi na kilka grup i w tym obrębie zarządzaj nimi. Nawet jeśli u jednej osoby wystąpi podejrzenie koronawirusa, odeślesz na kwarantannę tylko jedną grupę, a nie cały niezbędny personel.

Przeplanuj spotkania rzeczywiste na konferencje online

Doskonale wiemy, jak istotne są spotkania z kontrahentami celem podtrzymania relacji. Nowa rzeczywistość wymusza pewne zmiany – spotkania mogą się jak najbardziej odbywać, ale zdecydowanie bezpieczniej będzie, gdy zostaną one przeniesione do świata wirtualnego. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzicie swój czas i pieniądze na dojazd, ale także zastosujecie się do punktu pierwszego naszego artykułu – zostaniecie w domu.

Zdajemy sobie sprawę, że koszty takiej reorganizacji mogą sięgać tysięcy złotych i kilku tygodni przestoju. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, firma SKEPP oferuje swoje biura do wynajęcia.

Powierzchnie zlokalizowane są w atrakcyjnych i dobrze skomunikowanych rejonach, do których każdy dotrze bez problemu. Przykładowo, biura do wynajęcia we Wrocławiu znajdują się zarówno w sercu Starego Miasta, jak i przy doskonale skomunikowanym Wrocławskim Parku Przemysłowym. Zachęcamy do kontaktu – nasi doradcy odpowiedzą na Państwa pytania i udzielą informacji o wskazanym przez Państwa biurze.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij