Władze Pakistanu walczą ze zmianami klimatycznymi i bezrobociem wywołanym pandemią

Władze Pakistanu walczą ze zmianami klimatycznymi i bezrobociem wywołanym pandemią

Władze Pakistanu postanowiły wesprzeć obywateli państwa, którzy stracili swoje prace w związku z pandemią koronawirusa – mieszkańcy zostali zatrudnieni do sadzenia drzew na terenie całego kraju w ramach działań rządu przeciwko zmianom klimatycznym.

Pandemia koronawirusa uderzyła w praktycznie wszystkie sektory gospodarki na całym świecie, w efekcie czego pracę straciło wiele osób. Władze wielu państw na różne sposoby starają się wesprzeć swoich obywateli w tych trudnych czasach – tego przykładem jest ciekawa inicjatywa rządu Pakistanu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Władze tego państwa postanowiły bowiem pomóc mieszkańcom kraju zmagającym się z bezrobociem, zatrudniając ich do projektu „10 Billion Tree Tsunami”, którego celem jest walka ze zmianami klimatycznymi. W ramach akcji nawet 63 tys. Pakistańczyków, którzy stracili pracę, zostali zaangażowani do sadzenia 10 mld drzew na terenie całego kraju. 

Inicjatywa „10 Billion Tree Tsunami” jest odpowiedzią rządu na fatalną sytuację kraju w obliczu zmian klimatycznych. W ostatnich kilkunastu latach bowiem Pakistan zmagał się z licznymi powodziami, suszami oraz ekstremalnie wysokimi temperaturami, które niekorzystnie wpłynęły na stan gospodarki. Co więcej, jak pokazuje raport Global Climate Risk Index 2020, Pakistan zajmuje piąte miejsce na liście krajów najbardziej zagrożonych ociepleniem klimatu.

Projekt „10 Billion Tree Tsunami” docelowo ruszył w 2018 roku i miał być realizowany przez kilka lat – w tym roku zaś osób do sadzenia drzew będzie nawet trzy razy więcej niż podczas pierwszego roku.

PS

W ubiegłym roku ruszyła akcja „Do nasadzenia”, której celem było posadzenie ponad 50 tys. drzew na terenach dotkniętych nawałnicą w 2017 roku. W inicjatywę zaangażowało się blisko 1500 pracowników trójmiejskich przedsiębiorstw.

PS2

Władze Filipin wpadły na nietypowy pomysł, by walczyć z wylesieniem państwa i jednocześnie zaangażować młodych ludzi w działanie na korzyść naszego środowiska – aby otrzymać dyplom za ukończenie szkoły, każdy absolwent podstawówki, szkoły średniej oraz studiów będzie musiał posadzić 10 drzew.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij