Studio Pixar zaprezentowało nową animację dla Disneya – po raz pierwszy głównym bohaterem został gej

Studio Pixar zaprezentowało nową animację dla Disneya – po raz pierwszy głównym bohaterem został gej

Pixar przygotował nową krótkometrażową animację zatytułowaną „Out”, którą obejrzeć można na platformie Disney+. Po raz pierwszy w produkcji studia głównym bohaterem został gej – Greg.

To niewątpliwie historyczne wydarzenie dla studia Pixar, a także samego Disneya – do tej pory tematy związane ze społecznością LGBT+ nie były zbyt często poruszane w produkcjach obu firm, a jeśli już, to jedynie za pomocą dyskretnych aluzji. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz studio Pixar zaprezentowało nową, krótkometrażową animację w ramach serii SparkShots, w której twórcy związani z firmą mogli stworzyć swoje własne, niezależne produkcje z wykorzystaniem nowoczesnych technik filmowych. 

Animacja nosi nazwę „Out”, a jej głównym bohaterem, po raz pierwszy w historii studia Pixar, jest gej. Greg, bo taką nazwę nosi postać, to dwudziestokilkuletni chłopak, który w historyjce jest w trakcie przeprowadzki do nowego domu. W pewnym momencie bohatera odwiedzają jego rodzice, przed którymi Greg ukrywa swoją orientację seksualną, co doprowadzi do wielu dramatycznych sytuacji. 

Animacja to autorski projekt Stevena Claya Huntera, który wcześniej pracował przy takich produkcjach, jak m.in. „Gdzie jest Nemo”, czy „WALL-E”. 

PS

IKEA zaprezentowała niedawno swoją nową kampanię pod hasłem „Be someone’s home”, za pomocą której zachęca społeczeństwo do sprzeciwiania się wszelkim przejawom dyskryminacji wobec osób LGBT+.

PS2

Z okazji tzw. „Miesiąca Dumy”, który wypada w czerwcu, marka Skittles postanowiła zrezygnować ze swojego charakterystycznego tęczowego brandingu, aby zwrócić uwagę na to, że „tylko jedna tęcza ma w tym czasie znaczenie”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij