„OK Google, powiedz mi coś dobrego”: Asystent Google dostarczy pozytywnych wiadomości zebranych przez Outriders

„OK Google, powiedz mi coś dobrego”: Asystent Google dostarczy pozytywnych wiadomości zebranych przez Outriders

Na pozytywne wieści wszyscy czekają nie tylko w czasach zagrożenia czy kryzysu. Teraz dostarczy ich Asystent Google w ramach nowej inicjatywy we współpracy z zespołem Outriders. Wystarczy powiedzieć: „OK Google, powiedz mi coś dobrego”.

Lekcje ograniczania zużycia wody z Kapsztadu, aplikacja przypominająca grę Pokemon Go ratująca lasy Indonezji czy techniki Aborygenów powstrzymujące pożary w Australii, to tylko niektóre z inspirujących inicjatyw na rzecz rozwiązywania problemów społeczności i świata, o których już teraz można dowiedzieć się korzystając z Asystenta Google. Wystarczy uruchomić Asystenta i wymówić jedną z komend: „powiedz mi coś dobrego” lub „powiedz mi dobre wiadomości”, by usłyszeć po polsku streszczenia pozytywnych newsów publikowanych przez media z całego świata. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Polska jest trzecim krajem, po Stanach Zjednoczonych i Francji, w którym została udostępniona ta funkcja Asystenta Google. Za wybór i opracowanie artykułów odpowiada zespół Outriders, niezależnego projektu dziennikarskiego, który skupia się na relacjonowaniu wydarzeń zagranicznych oraz objaśnianiu skomplikowanych zjawisk zachodzących w świecie.

Materiały przygotowywane przez Outriders powstają w duchu tzw. „dziennikarstwa rozwiązań” (ang. solutions journalism), czyli sposobu informowania o wydarzeniach na świecie kładącego nacisk na rozwiązywanie problemów i pomagającego przełamać niemoc związaną z  natłokiem negatywnych wiadomości.

Dobre wiadomości będą dodawane systematycznie do Asystenta Google kilka razy w tygodniu. Informacje pochodzą  z rzetelnych i zweryfikowanych źródeł, a po odtworzeniu zapowiedzi Asystent umożliwi przejście do oryginalnego artykułu.

PS

Pod koniec kwietna br. serwis z dziennikarstwem międzynarodowym Outride.rs uruchomił platformę Radar, na której już teraz można znaleźć kilkaset metod i rozwiązań i pomysłów na walkę z efektami koronawirusa.

PS2

W ubiegłym roku Asystent Google wprowadził pierwszą aplikacją dedykowaną diabetykom. Odpowiada ona m.in. na pytanie o indeks glikemiczny, ładunek glikemiczny oraz wymiennik węglowodanowy. Wszystko po to, by ułatwić cukrzykom codzienną walkę z chorobą.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij