Brytyjski Vogue oddaje głos bohaterkom czasów pandemii

Brytyjski Vogue oddaje głos bohaterkom czasów pandemii

Na okładkach nowego wydania brytyjskiego Vogue’a nie pojawiły się – jak to zwykle bywa – modelki. Tym razem na pierwszej stronie tzw. Biblii mody znalazły się: położna, maszynistka oraz kasjerka – czyli bohaterki czasów koronawirusa.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że słowo „bohater” nabrało nowego znaczenia. Nie są to już postacie znane nam dobrze z filmów akcji, czy też komiksów, a prawdziwi ludzie, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z epidemią. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz brytyjska edycja magazynu Vogue postanowiła zwrócić na to uwagę i oddała głos trzem kobietom, które w czasie pandemii codziennie narażały swoje życie, aby nasze społeczeństwo mogło w dalszym ciągu normalnie funkcjonować – mowa tu o położnej, kasjerce oraz maszynistce. 

W ten sposób na okładce czerwcowego wydania Vogue’a znalazła się Narguis Horsford, która od 10 lat pracuje w Transport for London i prowadzi jeden z pociągów naziemnych

Na okładce pojawiła się również Anisa Omar – 21-letnia sprzedawczyni w popularnej brytyjskiej sieci supermarketów Waitrose. 

Na trzeciej okładce znalazła się natomiast Rachel Millar, która jest położną w londyńskim szpitalu Homerton. 

Bohaterki czasów pandemii nie tylko pojawiły się na okładkach brytyjskiego Vogue’a, ale również redaktorzy magazynu przeprowadzili z nimi obszerne wywiady, w których kobiety zdradziły m.in., jak wygląda ich praca w czasie pandemii, a także, co było dla nich najtrudniejsze w tym napiętym okresie. 

PS

Redakcja francuskiej edycji magazynu Elle postanowiła podziękować lekarzom oraz pielęgniarkom za ich walkę z koronawirusem i wypuściła specjalną edycję czasopisma, która jest jednocześnie przewodnikiem o pracy, kulturze i szkole w czasie pandemii.

PS2

Z kolei redaktorzy brytyjskiej edycji magazynu Grazia postanowili uhonorować lekarki i pielęgniarki, które są na pierwszej linii frontu w codziennej walce z wirusem i umieścili ich wizerunki na okładkach najnowszego wydania czasopisma.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij