Under Armour wprowadza kolekcję Pride 2020, zaprojektowaną we współpracy ze społecznością LGBTQ+

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Under Armour wprowadza kolekcję Pride 2020, zaprojektowaną we współpracy ze społecznością LGBTQ+

Under Armour wspiera społeczność LGBT+ – z okazji tegorocznego Miesiąca Dumy marka zaprojektowała nową kolekcję ubrań w barwach tęczy, a jeden z czołowych butów – UA Hovr Phantom – zaprezentowała w nowej odsłonie.

Z okazji tegorocznego Miesiąca Dumy marka Under Armour wraca do roku 1978, gdy w San Francisco powstała tęczowa flaga. Własnoręcznie farbowana przez wolontariuszy pod przywództwem Gilberta Bakera, stała się symbolem nadziei i wspólnoty, które łączą także współczesną społeczność LGBTQ+. Kolekcja UA Pride 2020 przywołuje ten legendarny moment i umieszcza marmurkową wersję tęczy na butach UA HOVR Phantom 1 Slip, ubraniach i dodatkach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Jesteśmy poruszeni determinacją, nadzieją i wiarą, które dały swój wyraz prawie 50 lat temu. Pierwowzór tęczowej flagi był farbowany ręcznie – chcieliśmy odzwierciedlić to w nowej wersji butów Phantom 1 Slip – powiedział Yurri Mial, senior design manager kolekcji Sportstyle

Jako centralny punkt trzeciej kolekcji Pride marki Under Armour, buty HOVR Phantom 1 Slip są czymś więcej niż tylko obuwiem – są symbolem wspólnoty. Tak jak tęczowa flaga nie powstałyby w pojedynkę – tak nikt sam nie rozwiąże problemów społeczności LGBTQ+.

Proces ich projektowania rozpoczął się w 2018 r. współpracą z Unified – społecznością LGBTQ+ wśród pracowników Under Armour. Zaangażowana, na każdym etapie tworzenia, grupa Unified miała decydujący wpływ na finalny produkt.

– Wspólnota, która zawiązała się między zespołem projektowym, a Unified, była dla nas niezwykle ważna. Udział w każdym z wielu etapów projektowania pozwolił nam poczuć się odpowiedzialnymi za kolekcję i efekt końcowy, z którego jesteśmy naprawdę dumni – mówi Perry Williams, senior commercial optimization manager i były współprzewodniczący Unified.

Oprócz wprowadzenia odzieży i obuwia, Under Armour stworzył Program Grantowy UA PRIDE, który ma na celu złagodzenie trudności finansowych, które spadły na organizacje non-profit LGBTQ + z powodu COVID-19, w obszarach lokalnych, dla członków drużyny UA (Baltimore , MD i Austin, Teksas). Kwalifikujące się organizacje, które borykają się z kryzysem budżetowym, mogą ubiegać się o jednorazową dotację w wysokości od 2 500 do 15 000 USD w witrynie programu grantowego UA PRIDE.

Kolekcja UA Pride jest dostępna w sprzedaży online na stronie underarmour.com. W jej skład wchodzą ubrania dla dorosłych i młodzieży oraz akcesoria unisex: czapka, opaska na głowę i plecak.

Kolekcja Pride jest wyrazem tego, jak ważna jest różnorodność doświadczeń i perspektyw, która leży u podstaw marki Under Armour. Choć teraz nie możemy wspólnie iść w Marszach Równości, Under Armour z dumą wspiera sportowców LGBTQ+ przez cały rok.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij