Platige Image zaprasza na polską premierę animacji Miazmat

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Platige Image zaprasza na polską premierę animacji Miazmat

25 czerwca br., w ramach cyklu Platige Originals: Long Story Shorts, odbędzie się oficjalna premiera animacji Miazmat, autorstwa Klaudiusza Wesołowskiego. Film będzie można oglądać na kanale Vimeo Platige Image od godziny 18:00.

Miazmat to produkcja inspirowana twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza, ze szczególnym uwzględnieniem teorii Czystej Formy. Film zabiera widza w podróż, będącą próbą rekonstrukcji powstawania elementów obrazu Kompozycja, namalowanego w 1922 roku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Problemem, który był inspiracją, i z którym zderza się każdy twórca wizualny, jest trudność jaką sprawia przetworzenie pomysłu na finalne dzieło sztuki. Chciałem podejść do tego problemu, który nurtował mnie od najwcześniejszych lat dzieciństwa, dlaczego to co tworzę, nie odzwierciedla mojej wyobraźni. Animacja ma formę przypominającą marzenia senne, które w trakcie przeżywania jest żywe i pełne hiperrealistycznych detali, a zaraz po przebudzeniu bledną i znikają z każdą sekundą - mówi Klaudiusz Wesołowski, twórca i reżyser Miazmatu ze studia Platige Image.

Do tej pory animacja była prezentowana na festiwalach SIGGRAPH, Animago, czy London X4 Seasonal Short Film Festival. Polska premiera animacji Klaudiusza Wesołowskiego, który w Platige Image pracował również przy takich projektach jak Wiedźmin, Wonder Woman czy seria Legendy Polskie, odbywa się w ramach Imagine New Forms, będącego częścią przeglądu krótkometrażowych filmów animowanych realizowanych przez Platige Image – Long Story Shorts. Jak udało się wskrzeszenie estetyki Czystej Formy, będzie można przekonać się już 25 czerwca na kanale Vimeo projektu. Na tym samym kanale można również obejrzeć prezentowane w ramach cyklu animacje oraz materiały z nimi związane. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij