Historie trzech twardzieli w kampanii Gillette

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Historie trzech twardzieli w kampanii Gillette

Ruszyła kolejna odsłona kampanii „Wyzwanie Gillette Sensitive”. Tym razem w filmach wystąpili zwykli ludzie, wybrani przez internautów. To jak do tej pory największa online’owa kampania Gillette w naszej części Europy.

Kampania „Wyzwanie Gillette Sensitive” koncentruje się na wykorzystaniu branded content i prowadzona jest w mediach online równolegle na rynku polskim, czeskim i węgierskim. Za jej koncepcję i realizację odpowiada agencja Hypermedia Isobar. Kampania ma na celu sprawdzenie skuteczności nowej maszynki Gillette Fusion ProGlide Sensitive w ekstremalnych warunkach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pierwszy etap kampanii rozpoczął się premierą  filmu (w 2 wersjach, 30-sekundowej i 2-minutowej) dokumentującego skok spadochronowy z 4 tys. metrów, podczas którego skoczek golił się maszynką Gillette.

Wideo zachęcało widzów do zgłaszania kolejnych wyzwań – ekstremalnych sytuacji, w trakcie których tym razem to oni się ogolą. W głosowaniu internauci wybrali trzech twardzieli, a marka umożliwiła realizację zaproponowanych przez nich wyzwań. W ich trakcie męska skóra twarzy zostaje poddana licznym niesprzyjającym czynnikom, takim jak lodowata woda, wysoka i niska temperatura, błoto, czy śnieg. Tego typu warunki mogą doprowadzić do podrażnień, w wyniku których samo golenie staję się nie lada próbą. Jak w tych sytuacjach poradzili sobie twardziele i produkty Gillette? Każdy może się o tym przekonać dzięki filmom opublikowanym w ostatnich dniach grudnia.

Filmy tworzone na potrzeby kampanii od początku planowano tak, aby zawierały „element wirusowy” i skłaniały odbiorców do dalszego udostępniania ich znajomym. Pierwsze dwa obejrzano w serwisie YouTube prawie 1,5 mln razy. Świetne wyniki osiągnął także wpis na Facebooku (z dłuższą wersją) – wywołał on ponad 8 tys. interakcji (w tym 665 udostępnień). Realizowana przez Hypermedia Isobar kampania Gillette potwierdza, że wideo w Internecie pozwala już na prowadzenie działań o bardzo dużym zasięgu – porównywalnym z telewizją.

– W porównaniu do telewizji, wideo online daje jednak szersze możliwości interakcji i angażowania odbiorców, począwszy od umożliwienia im reagowania na film w social media, przez zachęcanie ich do zgłaszania się do konkursów, a skończywszy na kręceniu filmów, w których występują oni sami  – mówi Maciek Nowicki, dyrektor kreatywny Hypermedia Isobar.

Wyzwania

  • Jakub Ochnio  – golenie po szaleńczej jeździe samochodem buggy. Skóra twarzy pod wpływem niskiej  i wysokiej temperatury, błota, lodowatej wody oraz żwiru staje się niezwykle wrażliwa na wszelki dotyk. 
  • Kamil Makowski – flyboarding, czyli deska z odrzutowymi butami, kilkunastometrowy gruby wąż i skuter z mocnym silnikiem. Lodowata woda, siła uderzenia o taflę wody, mroźne powietrze powodują, iż każdy jej kontakt z ciałem obcym może być niezwykle bolesny 
  • Sławomir Bednarski – zimowa jazda skuterem śnieżnym. Silny wiatr, uderzenia gałęzi, zmarznięty śnieg, dla takiej skóry golenie na pewno okaże się wyzwaniem. 

Oprócz wideo kampania obejmowała prowadzenie komunikacji na oficjalnym fanpage’u Gillette Polska, stworzenie aplikacji konkursowej oraz działania reklamowe w serwisach YouTube i Facebook. Za zaplanowanie i realizację wszystkich tych działań odpowiada agencja Hypermedia Isobar, za planowanie mediów zaś dom mediowy MediaCom.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij