Christian Paul – z dwóch minut na antenie w trzynaście tysięcy publikacji

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Christian Paul – z dwóch minut na antenie w trzynaście tysięcy publikacji

Christian Paul zyskał sławę 22 czerwca tuż po emisji materiału w serwisie informacyjnym Telewizji Polskiej na temat kreacji Pierwszej Damy. Wówczas poświęcono mu łącznie 2 minuty czasu antenowego, które przerodziło się w ponad 13 tys. publikacji z ekwiwalentem reklamowym na poziomie 7,5 mln złotych.

2 minuty wzrosło do 4 godzin w 3 dni – stacje radiowe

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Podczas gdy w programie TVP Info Christian Paul, przedstawiony jako amerykański projektant mody, udzielił pochlebnego komentarza na temat ubiorów Pierwszej Damy Polski, w mediach zawrzało. Te zaledwie 146 sekund w kolejne 3 dni (24 – 26 czerwca) przerodziło się łącznie w 4 godziny czasu antenowego największych stacji radiowych w Polsce z ekwiwalentem reklamowym (AVE) na poziomie 1,1 mln złotych i dotarciu[1] medialnym o wartości 16,6 mln kontaktów z odbiorcą. O całej sytuacji wzmiankowały: Radio RMF FM, Radio Zet, Radio Eska oraz jej stacje regionalne, AntyRadio, Radio Wawa i VOX FM Poznań.

7,5 mln AVE w dwa tygodnie

W dwa tygodnie od pojawienia się w głównych wiadomościach TVP Christiana Paula, liczba materiałów na jego temat wyniosła dokładnie 13 422 publikacje, łączne AVE zaś poszybowało do kwoty 7 593 989 złotych, a dotarcie do 30 017 923 kontaktów. W samym internecie działalność amerykańskiego projektanta szybko stała się tematem numer jeden. Po 14 dniach od emisji pierwotnego materiału postać Christiana Paula szeroko komentowano na portalach internetowych (AVE równe 3 180 535 zł) oraz w samych social mediach (AVE wyniosło 1 994 480 zł) – najczęściej sprawę komentowano na Twitterze (10 tys. wzmianek).

źródło: Instytut Monitorowania Mediów IMM

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij