DHL Parcel podpisał porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
DHL Parcel podpisał porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach

Firma DHL Parcel została partnerem Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Porozumienie o współpracy podpisali prof. dr hab. Tamara Zacharuk – rektor UPH w Siedlcach oraz dyrektor ds. personalnych i komunikacji DHL Parcel, Agata Boroń.

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny to największy ośrodek akademicki we wschodniej części Mazowsza. Kształci studentów na takich kierunkach jak logistyka, zarządzanie, informatyka, inżyniera procesów technologicznych czy bezpieczeństwo wewnętrzne. Tworzona przy Instytucie Nauk o Zarządzaniu i Jakości  Rada Pracodawców będzie organem konsultacyjno-doradczym, wspierającym uczelnię w zapewnianiu najwyższego poziomu kształcenia. Dzięki wymianie informacji oraz doświadczeń na linii uczelnia - pracodawcy możliwe będzie dostosowanie  programów studiów do  realnych potrzeb rynku pracy. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Złożoność procesów logistycznych oraz szybki rozwój technologii sprawiają, że w naszej branży stale rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych, dobrze wykształconych specjalistów. Niezwykle ważne jest by program i metody kształcenia na studiach logistycznych odpowiadały oczekiwaniom pracodawców. Współpraca środowisk akademickich z biznesem to bardzo pozytywne zjawisko, które niewątpliwie przekłada się na lepsze przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy. Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona partnerów UPH w Siedlcach. Jestem przekonana, że wzajemna kooperacja przyniesie wiele korzyści obydwu stronom – twierdzi Magdalena Bugajło, dyrektor ds. komunikacji i PR DHL Parcel.

W ramach partnerstwa  DHL Parcel ma również możliwość przeprowadzenia prelekcji  oraz seminariów terenowych dla studentów, udziału przedstawicieli firmy w konferencjach, prowadzenia  warsztatów logistycznych oraz organizacji praktyk studenckich i wizyt studyjnych w swoich jednostkach. 

– Jesteśmy zaszczyceni, że firma DHL Parcel – lider branży TSL, podpisała porozumienie o współpracy z naszą uczelnią i jako członek Rady Pracodawców  będzie opiniowała programy kształcenia na kierunku logistyka i zarządzanie. Zależy nam, by nasi studenci zdobywali nie tylko wiedzę teoretyczną, lecz także cenne praktyczne umiejętności, które faktycznie wykorzystają w przyszłej pracy. Dzięki partnerstwu z DHL Parcel będziemy mieli do tego znakomitą przestrzeń – mówi dr Ola Bareja-Wawryszuk, koordynator kierunku logistyka prowadzonego w Instytucie Nauk o Zarządzaniu i Jakości UPH w Siedlcach.

Dla DHL Parcel to już kolejny projekt o wymiarze edukacyjnym realizowany wspólnie z placówkami szkolnictwa wyższego. Firma już od kilku lat jest partnerem Wyższej Szkoły Logistycznej w Poznaniu, gdzie w ramach programu „Praktycy do tablicy” prowadzi zajęcia i warsztaty dla studentów. Ponadto, z wieloma uczelniami z całej Polski DHL Parcel współpracuje przy organizacji staży studenckich.  

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij