Google będzie walczyć z fake newsami na temat koronawirusa

Google będzie walczyć z fake newsami na temat koronawirusa

Przedstawiciele firmy Google poinformowali, że od sierpnia br. blokowane będą reklamy tych serwisów internetowych, które rozpowszechniają teorie spiskowe oraz fake newsy na temat pandemii koronawirusa.

Wraz z pojawieniem się na świecie wirusa COVID-19, międzynarodowe media zalała fala artykułów na jego temat. Wiele z nich poruszało tematykę alternatywnych sposobów leczenia koronawirusa, lecz niestety miały one niewiele wspólnego z prawdą. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Walkę z fake newsami dotyczącymi pandemii rozpoczęły już takie popularne platformy społecznościowe, jak Twitter, Instagram, a także Facebook. Teraz w ich ślady poszła firma Google.

Już wkrótce, bo w sierpniu br., koncern wprowadzi zakaz wyświetlania reklam tych serwisów internetowych, które szerzą dezinformację na temat koronawirusa. W pierwszej kolejności blokowane będą reklamy wybranych podstron danego serwisu, który rozpowszechnia teorie spiskowe na temat COVID-19, a następnie – cała witryna. Mowa tutaj np. o stwierdzeniach sugerujących, że za stworzeniem koronawirusa stoi Bill Gates, bądź że wirus został „wyprodukowany” w Chinach jako broń biologiczna

Jeżeli zaś dany wydawca będzie kilkukrotnie rozpowszechniać fake newsy na temat koronawirusa – wówczas otrzyma długoterminowy zakaz korzystania z platform reklamowych Google’a.

PS

Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła założyć konto na popularnym portalu społecznościowym TikToku, by edukować internautów na temat koronawirusa. Jednocześnie WHO chce walczyć z masą fałszywych informacji na temat epidemii.

PS2

Na początku lipca br. Facebook uruchomił kampanię, która ma pomóc ludziom identyfikować fałszywe treści nt. koronawirusa napotkane w internecie i zachęcić ich do czujności odnośnie wiarygodności informacji.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij