mBank to teraz „ęśąćż” – bank przemienił swój błąd w social mediową akcję

mBank to teraz „ęśąćż” – bank przemienił swój błąd w social mediową akcję

mBank postanowił wykorzystać popularność swojej wpadki z powiadomieniami push, która szybko stała się internetowym memem i tymczasowo zmienił w swoich mediach społecznościowych logo na „ęśąćż”.

5 sierpnia br. klienci mBanku otrzymali trzy powiadomienia push o losowej treści: „ęśąćż”, „test wiadomości push” i „Życzymy miłego dnia”. Jak się okazało, wiadomości te znacznie spowolniły działanie aplikacji mobilnej banku. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Krótko po tym w internecie pojawiło się pełno komentarzy niezadowolonych klientów, którzy nie mogli przez jakiś czas dokonać żadnych transakcji przez aplikację mBanku. Co więcej, treści powiadomień push szybko stały się tematem internetowych memów, które licznie były udostępniane przez użytkowników.

Pod koniec dnia mBank opublikował w swoich mediach społecznościowych wpis, w którym poinformował, że sytuacja związana z aplikacją została już opanowana i platforma ponownie działa tak, jak powinna. Co więcej, bank postanowił wykorzystać popularność memów, które pojawiły się w związku z błędami powiadomień push i… tymczasowo zmienił swoje logo na „ęśąćż”. 

Świetny przykład, jak „porażkę” można przekuć w sukces ;).

PS

W maju br. na Twitterze rozpoczęła się nietypowa akcja, w ramach której internauci publikowali posty z różnymi polskimi powiedzeniami – wszystkie jednak rozpoczynały się od zdania „In Poland we don’t say…”. Akcja szybko stała się viralem, a swoje własne odpowiedzi przygotowały popularne marki.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij