Berliński supermarket przy produktach podaje dwie ceny – jedna jest powiększona o koszty klimatyczne

Berliński supermarket przy produktach podaje dwie ceny – jedna jest powiększona o koszty klimatyczne

Niemiecki supermarket Penny ruszył niedawno z inicjatywą, której celem jest pokazanie, jaki jest faktyczny koszt produktów codziennie przez nas kupowanych. W ramach nietypowego eksperymentu teraz przy cenie produktu podawana jest druga, nieco wyższa cena – jest ona powiększona o koszty klimatyczne.

Nietypowy eksperyment niemieckiego supermarketu Penny był poprzedzony badaniami przeprowadzonymi przez naukowców z Uniwersytetu w Augsburgu, którzy obliczyli, jaką cenę powinniśmy zapłacić za żywność, biorąc pod uwagę również koszty środowiskowe i klimatyczne – w tym m.in. zużycie energii oraz gazy cieplarniane. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Badania bowiem pokazały, że litr mleka o przedłużonej trwałości powinien kosztować o 96 centów więcej, zaś litr mleka ekologicznego o 75 centów więcej.

W związku z tym w berlińskim supermarkecie Penny teraz przy produktach umieszczane są dwie ceny – jedna normalna, zaś ta druga powiększona o koszty środowiskowe i klimatyczne. 

Eksperyment ma na celu sprawdzenie, czy dodatkowe informacje na temat produktów wpłyną w jakiś sposób na zachowanie konsumentów. Jednocześnie twórcy projektu liczą na to, że wyeksponowanie kosztów klimatycznych zachęci klientów do przestawienia się z produktów mięsnych na te pochodzenia roślinnego. 

PS

Czy Polacy kupują zdrową żywność i czy jest to jednoznaczne z przestrzeganiem zdrowiej diety? Czy wybierając produkty bio wiedzą, czym te się charakteryzują? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w raporcie aplikacji Moja Gazetka.

PS2

Niemcy mówią stop wszechobecnemu plastikowi – w lipcu 2021 roku zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży jednorazowych produktów plastikowych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij