IKEA do swojej nowej kampanii zaangażowała wirtualną influencerkę

IKEA do swojej nowej kampanii zaangażowała wirtualną influencerkę

O pojawieniu się pierwszych wirtualnych influencerów mogliśmy usłyszeć już kilka lat temu. I stale rosną oni w siłę. Przykładem tego jest najnowsza kampania japońskiego oddziału sieci IKEA, do której zaangażowana została popularna wirtualna influencerka Imma.

Temat wirtualnych influencerów wzięliśmy pod lupę już w ubiegłym roku, kiedy to głośno zrobiło się o pierwszej polskiej liderce opinii generowanej komputerowo. Sara Kosmos, bo tak nazywa się owa influencerka, szybko nawiązała współprace ze znanymi markami i „pojawiała się” na licznych, branżowych imprezach. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

O tym, że trend wirtualnego influencer marketingu rośnie w siłę może świadczyć nowa kampania japońskiego oddziału sieci IKEA – do projektu bowiem została zaangażowana Imma, która na Instagramie ma ponad 250 tys. followersów.

W ramach kampanii pod koniec sierpnia br. można ją było oglądać w instalacji umieszczonej w markecie sieci – Imma przez trzy dni „mieszkała” w apartamencie, który został urządzony przez projektantów marki IKEA.

Imma może też pochwalić się jeszcze inną głośną kampanią – tym razem zrealizowaną we współpracy z marką Magnum. Jakiś czas temu wirtualna influencerka promowała wprowadzenie na chiński rynek nowych lodów o smaku matchy.

PS

Ostatnio coraz częściej możemy spotkać się z hasłem „wirtualny influencer” – tacy generowani komputerowo liderzy opinii występują już w reklamach, a także promują marki na Instagramie. Czy „prawdziwi” influencerzy mają się czego bać?

PS2

W dzisiejszych czasach przesiąkniętych nowymi technologiami, postać wirtualnego influencera nikogo już nie dziwi. KFC postanowiło więc podążyć za trendem i jednocześnie trochę zakpić z tego dziwnego zjawiska, tworząc teraźniejszego Colonela Sandersa, który jest influencerem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij