Szwajcarska marka wprowadziła subskrypcję na ekologiczne buty do biegania

Szwajcarska marka wprowadziła subskrypcję na ekologiczne buty do biegania

Szwajcarska marka On zaprezentowała niedawno nowy projekt pod hasłem Cyclone. W jego ramach oferuje swoim klientom subskrypcję na buty do biegania, które następnie można poddać recyklingowi i stworzyć z nich nową parę sneakersów.

Marki stale zaskakują nas swoimi proekologicznymi rozwiązaniami. Teraz na ciekawy pomysł wpadła szwajcarska firma On, która wprowadziła usługę subskrypcji ekologicznych butów do biegania.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dlaczego ekologicznych? Otóż, sneakersy są w całości wykonane z jednego materiału pochodzenia biologicznego, który w 50% stworzony jest z fasoli rycynowej. Co więcej, po zużyciu obuwie poddawane jest w recyklingowi, zaś z pozyskanych w ten sposób materiałów marka produkuje nowe buty. 

W ramach usługi klienci mogą dwa razy do roku wypożyczyć obuwie – drugą parę dostaną pod warunkiem, że zwrócą tą pierwszą. Buty zostały zaprojektowane też w taki sposób, by utrzymać pełną sprawność w okresie od 6 do 9 miesięcy. 

Miesięczna subskrypcja kosztuje ok. 30 dolarów. Pierwsze buty w ramach usługi mają trafić do klientów w drugiej połowie 2021 roku.

PS

W 2019 roku Grupa Ingka, właściciel sieci IKEA, zapowiedział, że zamierza przetestować potencjalne oferty leasingu mebli, aby wesprzeć klientów w nabywaniu produktów marki, dbaniu o nie i przekazywaniu ich dalej w bardziej zrównoważony sposób. 

PS2

Holenderska marka MUD Jeans oferuje swoim klientom usługę „Lease A Jeans”, czyli wypożyczanie dżinsów za niewielką miesięczną opłatę. Celem programu jest promowanie filozofii circular fashion.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij