Wesprzyj Świętego Mikołaja, oddając swój stary telefon

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wesprzyj Świętego Mikołaja, oddając swój stary telefon

Fundacja Świętego Mikołaja przypomina o akacji „Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi”. Oddając starą, niepotrzebną komórkę, możemy pomóc innym i wesprzeć działania Fundacji.

Ideą przedsięwzięcia jest zbiórka starych telefonów komórkowych, które przekazane zostaną firmie recyklingowej. W zamian za to fundacja otrzyma pieniądze na sfinansowanie Stypendiów Św. Mikołaja, które wspierają zdolne dzieci z niezamożnych rodzin z całej Polski.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ten sposób można zadbać jednocześnie o środowisko naturalne jak i wesprzeć dzieci w potrzebie. Oddając zużyty sprzęt elektroniczny zapobiegamy uwalnianiu się szkodliwych substancji do wody, gleby i powietrza, z drugiej zaś strony wypełniamy zapisy prawa o unieszkodliwianiu takiego sprzętu. Tym samym zwiększamy naszą odpowiedzialność za losy i zdrowie przyszłych pokoleń, ograniczamy szkodliwy wpływ na naturalne środowisko, zmniejszamy liczbę i masę odpadów. Dajemy też dobry przykład osobom ze swojego otoczenia i propagujemy nowoczesne myślenie o segregacji i recyklingu, który powinien odnosić się do wszystkich opakowań i sprzętów użytkowanych na co dzień.

– Używane, nikomu niepotrzebne telefony komórkowe zazwyczaj wrzucamy na dno szuflady. Tymczasem zużyty sprzęt telefoniczny może pomóc w spełnianiu marzeń wielu dzieci. Stare telefony to elektrośmieci, których nie można po prostu wyrzucić do kosza. My dajemy im drugą szansę. Nie tylko chronimy środowisko, ale też pomagamy innym. Telefony oddawane są do naszego partnera – firmy recyklingowej, która utylizuje sprzęt i uzyskane w ten sposób pieniądze przekazuje fundacji. Wartość takich aparatów jest bardzo różna, od kilku do kilkudziesięciu złotych, w zależności od stanu technicznego. Część telefonów jest utylizowana, z niektórych odzyskuje się części, a sprawne aparaty odsprzedawane są na rynki wtórne – wyjaśnia Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Każdy, kto chce dołączyć do akcji powinien wysłać swój stary telefon na adres warszawskiego biura Fundacji Świętego Mikołaja: ul. Koszykowa 24 lok.7, 00-553 Warszawa. Do paczki z telefonem należy dołączyć karteczkę ze swoim adresem e-mail, aby Fundacja mogła potwierdzić, że przesyłka dotarła. Przed oddaniem telefonu należy wyjąć z niego kartę SIM. Aparat nie musi działać, nie jest też potrzebna ładowarka.

Można również zapytać członków rodziny lub znajomych czy nie posiadają zbędnych telefonów do oddania lub zorganizować zbiórkę telefonów w firmie, a także namówić do jej przeprowadzenia swoich znajomych.

– Dzięki funduszom uzyskanym ze zbiórki starego sprzętu telefonicznego będziemy mogli jeszcze prężniej rozwijać nasze działania na rzecz pomocy zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin. Do wsparcia naszej akcji zachęcamy wszystkich zainteresowanych. Poinformujcie swoich znajomych i rodzinę, zorganizujcie zbiórkę starych telefonów w miejscu pracy, rozpowszechnijcie informacje o akcji w swoim środowisku. Wystarczy tak niewiele, by pomóc tym najbardziej potrzebującym – dodaje Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij