7 dni „Odczarowania hospicjum” z okazji 30-lecia istnienia Fundacji Hospicjum Onkologiczne

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
7 dni „Odczarowania hospicjum” z okazji 30-lecia istnienia Fundacji Hospicjum Onkologiczne

Z okazji 30. rocznicy swojej działalności Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie zachęca do wsparcia zbiórki na rzecz pacjentów hospicjum. Pozyskane fundusze przeznaczy na zakup środków ochrony osobistej dla personelu oraz tabletów na potrzeby swoich podopiecznych.

W tym roku przypada 30-lecie funkcjonowania Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Z tej okazji FHO, 3 października 2020 r., podczas IX charytatywnego pikniku rodzinnego "Odczarowanie hospicjum" rozpoczęła 7-dniową zbiórkę, której celem jest pozyskanie kwoty 30 tys. zł. Część zebranych funduszy Fundacja przeznaczy na zakup środków ochrony osobistej dla personelu hospicjum, co pozwoli jej nieprzerwanie dbać o bezpieczeństwo pacjentów, ale też mierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia przed placówką pandemia wirusa COVID-19. Ponadto za pieniądze zebrane podczas zbiórki kupi tablety, by umożliwić swoim podopiecznym pozostanie w stałym kontakcie z najbliższymi niezależnie od okoliczności.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Odczarowania czas

Fundacja przez cały rok podejmuje wiele działań, by uświadamiać, że hospicjum to nie umieralnia, a miejsce, w którym pomaga się pacjentom cieszyć się każdą chwilą życia, aż po jego kres. Jedną z takich aktywności jest doroczny charytatywny piknik rodzinny „Odczarowanie hospicjum”. W tym roku Fundacja nadała wydarzeniu nowy wymiar, bowiem wzbogaciła je o akcję #7DniOdczarowania, w ramach której przez 7 dni będzie pokazywać, jak odczarowuje codzienność swoich podopiecznych. Widzowie każdego dnia będą mogli z innej perspektywy zobaczyć, że w hospicjum trwa życie pełne bliskości, ciepła i uśmiechu. Akcję wesprą Przemysław Bluszcz, ambasador FHO i wieloletni przyjaciel Fundacji Conrado Moreno. #7DniOdczarowania można śledzić w mediach społecznościowych hospicjum,

Jak pomóc

Tegoroczny piknik „Odczarowanie hospicjum” to jedyne wydarzenie, podczas którego Fundacja mogła spotkać się ze swoimi przyjaciółmi oraz pozyskiwać środki na funkcjonowanie placówki w tradycyjny sposób. Konieczność rezygnacji ze zbiórek poza swoimi murami to dla Fundacji duża zmiana. Jednak potrzeby pacjentów hospicjum są stałe, a miesięczna luka finansowa utrzymuje się na poziomie 90 tys. zł! Stąd dodatkowy fundraisingowy charakter wydarzenia. Zbiórka odbywa się online za pośrednictwem Facebooka oraz na stronie Fundacji. Chętni do pomocy mogą wesprzeć akcję także przelewem bankowym. Zbiórka zakończy się 10 października 2020 r.

IX Piknik Rodzinny „Odczarowanie hospicjum”

„Odczarowanie hospicjum” to doroczne wydarzenie przepełnione dobrą energią i życzliwością wielu serc. To świetna okazja do zabawy, ale też poznania Fundacji. Ze względu na pandemię wirusa COVID-19 tegoroczna impreza została okrojona jedynie do występów scenicznych, które zapewnili uczestnikom: Centrum Nauki Kopernik, Teatr Katarynka, Bartosz Łęczycki, Krzysztof Wawrzyniak z Krainy Bębnów oraz iluzjonista Szymon Krzysztoszek. Wydarzenie poprowadziła Aleksandra Kostka. Wszyscy artyści „Odczarowywali” charytatywnie. Ponadto piknik wsparli: Burmistrz Dzielnicy Ursynów, UCSiR, Gastro Magic Service, Cukiernia Pik, Putka, Ciasteczkooo, Park Linowy Ju-huu, Subun oraz fotograf (wolontariusz), Piotr Wroniewicz.

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa od 1990 roku niesie bezpłatną pomoc ludziom, którzy u kresu choroby onkologicznej potrzebują, troski i poczucia bezpieczeństwa. To miejsce ostatniego pożegnania, gdzie każdy gest wykonywany jest z najwyższą czułością i poszanowaniem godności człowieka. W skali roku lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeutki, psychologowie oraz ksiądz kapelan otaczają bezpłatną opieką ponad 3 000 pacjentów. Fundacja wspiera także rodziny chorych. To wszystko jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu darczyńców i wolontariuszy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij