e-Senior potrafi – Marta Manowska zaprasza seniorów do świata online

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
e-Senior potrafi – Marta Manowska zaprasza seniorów do świata online

Popularna prezenterka w serii filmików o zaletach korzystania z internetu w dojrzałym wieku rozmawia z uczestnikami programu „Sanatorium miłości” – wywiady można już zobaczyć na kanale Youtube.

Jednym z ważnych celów tegorocznej odsłony kampanii „e-Polak potrafi!” jest szerokie zapoznanie seniorów z wartościami płynącymi z użytkowania internetu na co dzień. Ważne jest przekonanie ich, że technologii nie należy się bać, a obsługę komputera czy smartfona z internetem można opanować w każdym wieku. Kampania ma edukować, informować i pomagać poznawać cyfrowy świat. Jej ambasadorką jest Marta Manowska – popularna dziennikarka i prezenterka, znana m.in. z programu o poszukiwaniu miłości w jesieni życia pt. „Sanatorium miłości”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Gwiazdy „Sanatorium miłości” mówią o internecie

Chcąc pokazać, że seniorzy faktycznie z powodzeniem i prawdziwą radością korzystają z sieci, do wywiadów zaproszono gwiazdy bijącego rekordy popularności programu „Sanatorium miłości”. Każdy z wybranych uczestników rozmawiał z Martą Manowską o innych aspektach korzystania z sieci. W pierwszym odcinku „e-Senior w internecie” ambasadorka spotkała się z Władysławem Balickim. Uczestnik opowiedział o tym, jak dzięki internetowi utrzymuje kontakty ze swoimi bliskimi np. mieszkającą zagranicą córką, a także ze znajomymi oraz fanami. Wiesława Judek zdradziła, że chętnie korzysta z rozrywki dostępnej w sieci, a Iwona Mazurkiewicz – bohaterka trzeciego wywiadu – że swoje pierwsze kroki w internecie postawiła, robiąc zakupy online. Filmy miały premierę na oficjalnym fanpage’u Marty Manowskiej. Tak jak wszystkie inne materiały wideo kampanii można je oglądać także na YouTube.

Laptop dla seniora – ogólnopolski konkurs trwa

Spotkania z osobami znanymi z „Sanatorium miłości” są przyczynkiem do zaproszenia wszystkich seniorów oraz ich najbliższych do konkursu, w którym do wygrania jest laptop dla seniora. Zmagania pt. „e-Senior potrafi!” to inicjatywa rozpoczęta we wrześniu przez Ministerstwo Cyfryzacji, która ma zaktywizować zarówno osoby starsze, jak i ich najbliższych do podjęcia wyzwania wspólnej nauki obsługi internetu – seniorzy w roli uczniów, a ich dzieci i wnuki – w roli nauczycieli.

– Niezależnie od tego, ile macie lat, czy 60 czy 15, możecie zgłosić swojego seniora i zrobić z niego e-Seniora. Jeśli chcecie wygrać dla niego laptop, wystarczy wejść na stronę: www.gov.pl/epolakpotrafi i napisać, czego Wasz senior nauczył Was o życiu, a czego Wy chcecie nauczyć go w internecie – tłumaczy Marta Manowska w wideo, które umieściła na swoim fanpage’u „Marta Manowska to ja”.

Do zgłoszenia konkursowego należy dodać także wspólne zdjęcie. Czas na przesłanie formularza jest do 19 października.

Kampania „e-Polak potrafi!” jest realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, dofinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 od września 2017 r. Rezultatem działań skierowanych do starszego pokolenia ma być przede wszystkim zwiększona liczba Polaków w wieku 60+, którzy regularnie korzystają z możliwości jakie daje internet.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij