Whoppery i napoje w opakowaniach wielokrotnego użytku – Burger King nawiązał współpracę z platformą Loop

Whoppery i napoje w opakowaniach wielokrotnego użytku – Burger King nawiązał współpracę z platformą Loop

Burger King nawiązał współpracę z platformą Loop, która działa w duchu zrównoważonego rozwoju. W jej ramach sieć fast foodowa będzie testować w kilku swoich restauracjach na całym świecie opakowania wielokrotnego użytku.

Pilotażowy program marki Burger King ruszy w 2021 roku. W jego ramach w kilku restauracjach sieci w takich miastach, jak m.in. Tokio, Nowy Jork, czy Portland, pojawią się opakowania wielokrotnego użytku oferowane przez platformę Loop.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Za pudełka, w których sprzedawane będą Whoppery oraz za kubki na napoje klienci będą musieli ponieść niewielką opłatę – zwrot pieniędzy otrzymają z kolei w momencie, gdy przyniosą je z powrotem do lokalu marki.

Opakowania będą następnie profesjonalnie wyczyszczone i zdezynfekowane, zanim ponownie pojawią się w restauracji Burger Kinga. W ten sposób zachowana zostanie jedna z zasad gospodarki o obiegu zamkniętym.

Przedstawiciele sieci zapowiedzieli, że ich planem jest, aby każdego miesiąca coraz więcej lokali na całym świecie włączało się do programu. 

PS

Z technologii oferowanej przez platformę Loop korzysta już m.in. koncern Beiersdorf, właściciel takich marek jak Nivea, Tesa, La Prarie, Eucerin i Hansaplast, a także UPS.

PS2

Carrefour uruchomił testowo pierwszą stację refillingową, dzięki której klienci sklepu Carrefour BIO zlokalizowanego na warszawskim Bemowie, mają możliwość napełnienia kosmetykami butelek wielokrotnego użytku, redukując tym samym liczbę wykorzystywanych do tej pory jednorazowych opakowań.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij