Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stawia na grafikę

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stawia na grafikę

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych decyduje się na nowoczesne, graficzne formy przekazu informacji. Statystyki dotyczące pracy tej instytucji oraz podległych jej służb będą przedstawiane w postaci infografik, których wykonanie zlecono agencji GoVisual działającej w ramach Grupy dotPR.

Zlecenie pilotażowe obejmuje stworzenie kilkudziesięciu infografik pozwalających na przedstawienie w czytelny i ciekawy sposób statystyk dotyczących działalności Ministerstwa oraz podległych mu służb, takich jak: Policja, Straż Graniczna czy Państwowa Straż Pożarna. Przewidziano również infografiki dotyczące spraw społecznych i ciekawostek oraz poradnikowe.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Infografiki to często najlepszy sposób, żeby przybliżyć obywatelom nie tylko tematy łatwiejsze i ciekawsze, ale również te bardziej skomplikowane zagadnienia dotyczące np. zmian w kluczowych ustawach – mówi Krzysztof Skowronek, partner w Grupie dotPR. – Dlatego cieszymy się, że możemy pomóc Ministerstwu w wykorzystaniu tego narzędzia oraz kreowaniu otwartej i nowoczesnej polityki informacyjnej – dodaje.

Do tej pory efektem współpracy z agencją są m.in. grafiki dotyczące projektu standaryzacji komend Policji, najpopularniejszych imion nadawanych małym Polakom w 2013 r. czy porad na temat tego „Jak nie dać się oszukać w Internecie”. Infografiki trafiają do dziennikarzy, blogerów oraz na strony internetowe Ministerstwa. Część jest opublikowana także w kanałach social media należących do MSW.

Za realizację projektu od strony agencji odpowiedzialny jest zespół w składzie: Krzysztof Skowronek (dotPR) i Michał Bajerlein (GoVisual).

 Przykładowa infografika

źródło: msw.gov.pl/pl/aktualnosci/11797,Phishing-i-pharming-czyli-Bezpieczny-Internet-po-raz-dziesiaty.html?search=221754

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij