Gdańskie muzeum zbiera transparenty ze Strajku Kobiet – „Za 100 lat mogą okazać się cenne”

Gdańskie muzeum zbiera transparenty ze Strajku Kobiet – „Za 100 lat mogą okazać się cenne”

Muzeum Gdańska zaapelowało do uczestniczek tegorocznego Strajku Kobiet, aby nie wyrzucały swoich transparentów, flag, a także zdjęć z protestów, lecz przekazały je placówce. „Za 100 lat mogą okazać się cenne” – napisali przedstawiciele muzeum.

Odbywające się od kilkunastu dni w Polsce masowe protesty są efektem wydania przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia, które może zaostrzyć obowiązujące dotychczas prawo aborcyjne. W marszach protestacyjnych brało udział kilkaset tysięcy osób – miały one miejsce nie tylko w Polsce, ale również za granicą i niewykluczone, że zapiszą się na kartach historii.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

O to zadbać chce Muzeum Gdańska, bowiem kierownictwo placówki zaapelowało do uczestniczek tegorocznego Strajku Kobiet, by nie wyrzucały swoich transparentów, czy też flag z protestów, a przekazały je do muzeum. 

„Za 100 lat mogą okazać się cenne. Opowiedzą naszą historię następnym pokoleniom” – napisali przedstawiciele gdańskiego muzeum w poście na Facebooku.

PS

Na odbywające się pod koniec października br. protesty w ramach Strajku Kobiet marki postanowiły nie pozostać obojętne – wyraz wsparcia dla strajkujących osób wyraziły m.in. takie brandy, jak mBank, Kubota czy też kawiarnia Green Caffè Nero.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij