„Podaruj dzieciom ich pierwsze święta” – Świąteczny apel o pomoc dla podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
„Podaruj dzieciom ich pierwsze święta” – Świąteczny apel o pomoc dla podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce rozpoczyna nową kampanię, której celem jest zebranie środków na organizację Świąt Bożego Narodzenia dla opuszczonych i osieroconych dzieci. Towarzyszące kampanii spoty przywołują radosne wspomnienia dzieciństwa.

Zosia straciła rodziców jako mała dziewczynka i przez kilka lat wychowywała się w domu dziecka. Święta nie wyróżniały się niczym od smutnej codzienności – tak, jakby odbywały się daleko od niej, w innym, zupełnie niedostępnym świecie. Oznaczały dla niej przede wszystkim tęsknotę za prawdziwym domem i rodziną. Dziewczynka nie miała szansy poznać świątecznych rytuałów, ale przed snem zanurzała się w marzeniach… Jak to jest ubierać choinkę, czy śpiewać kolędy z rodziną? Jakby to było krzątać się po kuchni z mamą, razem z nią piec pierniczki i nakrywać do wigilijnego stołu? Jak to jest kiedy mama przytula i czyta bajki do snu?

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Los dziewczynki odmienił się, kiedy trafiła pod opiekę pani Małgosi w Wiosce SOS. To właśnie tu poznała piękne świąteczne zwyczaje: tu po raz pierwszy zasiadła do wigilijnego stołu, dzieliła się opłatkiem, śpiewała kolędy przy świetle choinki. Tu mogła odkryć to o czym zawsze marzyła – niezwykłą atmosferę świąt spędzonych w gronie rodziny. A co najważniejsze, otrzymała troskę i ciepło, za którymi tak tęskniła.

– W SOS Wioskach Dziecięcych nasi podopieczni otoczeni są rodzinnym ciepłem i opieką, odzyskują zaufanie do świata, uczą się co tak naprawdę oznacza być dzieckiem. Wielu z nich, tak jak Zosia dopiero tu, z Rodziną SOS obchodzi swoją pierwszą Gwiazdkę, zasiada do wigilijnej wieczerzy, poznaje świąteczne zwyczaje. Chcemy, by mogli cieszyć się tymi chwilami tak jak wszystkie inne dzieci – mówi Barbara Rajkowska, dyrektor krajowy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Ostatni rok, mijający pod znakiem pandemii i izolacji społecznej był bardzo trudny dla nas wszystkich, także dla podopiecznych SOS. Mimo tych wyjątkowych warunków każdego dnia specjaliści i Rodzice SOS robili wszystko, by zapewnić dzieciom opiekę, wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Nadchodzące Święta dla wielu z nas mogą być inne niż wcześniej – część z nas być może spędzi je z dala od rodziny, w samotności. Lepiej niż kiedykolwiek możemy zrozumieć emocje maluchów odseparowanych od rodziny biologicznej. Świąteczna zbiórka SOS to szansa na okazanie solidarności i wsparcia dzieciom, które z poczuciem osamotnienia muszą mierzyć się każdego dnia

Kampanię wspiera spot reklamowy, przedstawiający serię radosnych dziecięcych odkryć. W scenach tych wielu z nas odnajdzie własne wspomnienia dzieciństwa i towarzyszące im emocje. Za przygotowanie koncepcji kreatywnej odpowiadała agencja Dziadek do Orzechów, a za produkcję Propeller Film. Spot wyreżyserował Mikołaj Łebkowski. Ogólnopolska kampania i towarzysząca jej świąteczna zbiórka prowadzone będą w listopadzie i grudniu 2020 r. Planowane działania reklamowe obejmują telewizję, prasę i kampanię online.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij