Lidl świętuje z seniorami ich święto

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Lidl świętuje z seniorami ich święto

Lidl od dawna wspiera seniorów i wraz z nimi świętuje ich święto – Dzień Seniora, który będziemy obchodzić w sobotę, 14 listopada.

Już w sobotę 14 listopada wypada wyjątkowe święto – Dzień Seniora! Starsze osoby odgrywają niezwykle istotną rolę w naszym życiu. Często są to nasi rodzice, dziadkowie, przyjaciele. Dzień Seniora jest więc dobrą okazją do tego, by porozmawiać z bliskimi o ich zdrowiu, aktywności czy odżywianiu. Warto zadbać o tych, którzy zawsze dbali o nas. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zdrowe i aktywne życie seniora

Codzienna aktywność fizyczna, ciekawe zajęcia oraz dobre relacje z ludźmi mogą istotnie wpłynąć na jakość życia seniora. Sposobów na efektywne spędzenie czasu jest mnóstwo. Najlepiej wybierać to, co sprawia największą przyjemność. Mogą to być np. spacery w lesie, nordic walking w parku, gimnastyka w domu, a także szachy, czytanie książek czy rozwiązywanie krzyżówek. Wiele artykułów dedykowanych dla hobbistów znajdziemy w internetowym sklepie Lidla www.Lidl-sklep.pl lub stacjonarnie w wybranych placówkach.

Niezwykle ważna jest również zrównoważona dieta. Badania mówią wyraźnie: blisko 70% chorób, na które cierpią osoby starsze, jest wynikiem złego odżywania. By uniknąć wielu schorzeń, wystarczy stopniowo zmieniać nawyki żywieniowe na dobre, m.in. pić dużo wody, jeść regularnie, często sięgać po warzywa i owoce. Lidl wraz z Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej wydał w 2019 r. na ten temat swoją jubileuszową książkę „Jeść zdrowiej i żyć dłużej. Żywienie osób w starszym wieku”, stworzoną pod kierunkiem prof. Mirosława Jarosza. 

Według Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób w wieku starszym, opracowanej pod kierunkiem prof. Mirosława Jarosza, zaraz po ruchu i aktywności umysłowej, najważniejsza w codziennym życiu seniora powinna być woda, której osoby 60+ powinny pić przynajmniej 2 litry dziennie. Odpowiednie nawodnienie to klucz do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oprócz płynów, niezwykle istotna jest zróżnicowana dieta, składająca się z cennych składników pokarmowych: duża ilość warzyw i owoców, produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste, nabiał, ryby, chude mięso, jaja oraz orzechy i zdrowe tłuszcze roślinne. Posiłki powinny być urozmaicone, zdrowe, z zachowaniem odpowiednich proporcji – ważne, by połowę talerza seniora zajmowały warzywa i owoce, resztę składniki białkowe i węglowodanowe.

Sklepy stacjonarne Lidla oferują szeroki wybór produktów spożywczych w niskich, lidlowych cenach – od ponad 170 warzyw i owoców na Ryneczku Lidla, poprzez świeże pieczywo Chrupiące z Pieca, po mleko, jogurty, sery, certyfikowane ryby czy wędliny i chude mięso. 

W trosce o seniora

Pamiętajmy o bliskich, szczególnie w wyjątkowo trudnych czasach epidemii. Pomóżmy w zakupach, gotowaniu czy po prostu spędźmy z nimi czas na rozmowie. Możemy również wesprzeć innych potrzebujących. Lidl troszcząc się o seniorów, stworzył akcję zachęcającą do pomocy sąsiedzkiej. Wystarczy wydrukować, wypełnić i wywiesić specjalnie przygotowany przez sieć plakat w miejscu zamieszkania oraz zostać wolontariuszem w swojej okolicy. Plakat w formacie A4 „Sąsiedzie, potrzebujesz pomocy?” można pobrać poprzez link: http://webcontent.lidl.pl/PL/2020/AKCJE/pomoc-sasiedzka-kolor-1.pdf. Co więcej, wolontariusze wspierający seniorów mogą korzystać z tzw. kas pierwszeństwa dostępnych we wszystkich sklepach Lidl. 

Jeżeli seniorzy jednak zdecydują się na samodzielne dokonanie zakupów, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 12:00, sklepy są gotowe, aby przyjmować wyłącznie klientów w wieku 60+. Dodatkowo podczas „godzin dla seniorów” Lidl zapewnia specjalne promocje cenowe tylko dla nich. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij