Łódzki kościół zebrał 150 tys. złotych na testy na koronowirusa dla osób bezdomnych

Łódzki kościół zebrał 150 tys. złotych na testy na koronowirusa dla osób bezdomnych

14 listopada br. arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś zainicjował zbiórkę pieniędzy na zakup testów na koronawirusa dla osób potrzebujących i bezdomnych. W zaledwie tydzień udało się zebrać 150 tys. złotych.

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Ubogich, który wypadał 14 listopada br., arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś podczas niedzielnej mszy zaapelował do wiernych o pomoc w zebraniu funduszy na zakup testów na koronawirusa – miały one zostać zrobione osobom potrzebującym i bezdomnym, które nie mają dostępu do stałej opieki medycznej. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na odzew mieszkańców Łodzi nie trzeba było długo czekać. W zaledwie tydzień udało się uzbierać 150 tys. złotych, natomiast w zrzutce wzięło udział 785 osób, o czym poinformował arcybiskup Grzegorz Ryś w trakcie internetowej transmisji mszy świętej w niedzielę 22 listopada br. 

Arcybiskup jednocześnie podziękował wszystkim osobom, które wzięły udział w inicjatywie i poinformował o zamknięciu zbiórki – przynajmniej na jakiś czas, dopóki fundusz na testy się nie wyczerpie. 

Teraz testy na koronawirusa zostaną wykonane mieszkańcom schronisk prowadzonych przez Stowarzyszenie Brata Alberta i Siostry Kalkutki. 

PS

Tego jeszcze nie było – 16 lutego br. w pewnym olsztyńskim kościele ksiądz podczas mszy przedstawił wiernym bezpańskiego psa, który czekał na adopcję.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij