Siła kobiet: „Vogue Polska” składa hołd kobietom w nowym numerze

Siła kobiet: „Vogue Polska” składa hołd kobietom w nowym numerze

„Vogue Polska” zaprezentowało swoje grudniowe wydanie, którego hasłem przewodnim jest „Siła kobiet”. Na trzech okładkach najnowszego numeru pojawiła się modelka i aktywistka Anja Rubik.

Grudniowy numer „Vogue Polska” to prawdziwy hołd złożony płci żeńskiej. I nie bez powodu – tym samym magazyn chce wyrazić swoje wsparcie dla kobiet walczących o prawo do decydowania o własnym ciele, których wolności zagroził wyrok Trybunału Konstytucyjnego zaostrzający ustawę antyaborcyjną. Na temat sensu działania na rzecz praw kobiet wypowiada się Anja Rubik, a także liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Martą Lempart. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wspomniana modelka i aktywistka pojawiła się na trzech odkładach grudniowego numeru, sama przygotowując sesję i dołączając tym samym do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

– Chciałam, aby sesja oddała nasz bunt i naszą siłę. W głównej roli osadziłam kobietę jak ze zdjęć Helmuta Newtona. Na fotografii jestem naga. W systemach patriarchalnych ciało kobiety jest seksualizowane, jest czymś złym i nieprzyzwoitym. Nagość stała się więc symbolem kobiecej rewolucji – mówi Anja Rubik.

Do rozmów o tym, co ważne „Vogue Polska” zaprosił również m.in. aktorkę Justynę Wasilewską, a także piosenkarkę Jane Birkin, która opowiada dlaczego warto się buntować. 

Grudniowe wydanie „Vogue Polska” dostępne będzie w sprzedaży 26 listopada br.

PS

Ubiegłoroczna, specjalna edycja brytyjskiego Vogue’a „The Non-Issue” poświęcona była kobietom, które nierzadko były dyskryminowane przez swój wiek.

PS2

26 edycji Vogue’a z całego świata zjednoczyło się we wrześniowym numerze Vogue „HOPE”, by wyrazić optymizm i solidarność w obliczu tak ważnych zmian zachodzących na świecie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij