#WspierajSeniora: Lidl dołącza do solidarnościowego korpusu wsparcia seniora

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
#WspierajSeniora: Lidl dołącza do solidarnościowego korpusu wsparcia seniora

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów powstał po to, aby osoby 70+ otrzymały niezbędną pomoc – np. zrobienie zakupów spożywczych – bez konieczności wychodzenia z domu. Lidl Polska dołącza do akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz zachęca do udziału w programie.

Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo seniorzy powinni ograniczać obecnie wychodzenie z domu do minimum. Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów został zainicjowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, aby osoby 70+ otrzymały niezbędną pomoc bez konieczności wychodzenia z domu. W ramach akcji #wspierajseniora wdrożono infolinię dla osób 70+, które potrzebują wsparcia w zakupach, sprzątaniu czy wyprowadzaniu psa. Seniorom pomagają wolontariusze, których pracę koordynują lokalne Ośrodki Pomocy Społecznej. Seniorzy, którzy chcieliby skorzystać z pomocy, powinni skontaktować się z infolinią pod numerem telefonu 22 505 11 11. Ponadto wszystkie osoby mogą zgłosić swoją chęć uczestnictwa w wolontariacie, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej wspierajseniora.pl.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Osoby starsze znajdują się w grupie ryzyka, dlatego powinniśmy je szczególnie chronić przed pandemią. Z myślą o wszystkich seniorach stworzyliśmy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, który umożliwi im pomoc w czasie pandemii bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Zachęcamy wszystkie osoby do dołączenie do naszego programu i zostanie wolontariuszem. Seniorów można wesprzeć, robiąc zakupy, wyprowadzając psa lub w innych, codziennych czynnościach – mówi Małgorzata Czerepak, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Lidl Polska w trosce o seniorów

Pomaganie ma znaczenie, dlatego Lidl Polska dołączył do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Sieć wspiera seniorów i wolontariuszy oraz promuje akcję w swoich kanałach. Ponadto udostępnia gotową listę zakupów, którą można odebrać z kasy nr 1 lub pobrać ze strony internetowej lidl.pl. Ponadto Lidl Polska niezmiennie od początku epidemii stale udostępnia we wszystkich sklepach sieci tzw. kasy pierwszeństwa. Są one dedykowane wolontariuszom wspierającym seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych, pracownikom sektora opieki medycznej (lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, ratownikom medycznym) oraz przedstawicielom pozostałych służb (strażakom, policjantom, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej czy strażnikom miejskim) niosącym pomoc osobom starszym lub tym przebywającym na kwarantannie.

– Lidl Polska to firma społecznie odpowiedzialna. Wiemy, jak dużą część naszego społeczeństwa stanowią osoby starsze, dlatego postanowiliśmy im pomóc. Popieramy inicjatywę Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, stworzoną przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, oraz zachęcamy do dołączenia do akcji. Wolontariusze robiący zakupy seniorom mogą liczyć w naszych sklepach na pomoc i skorzystać z udostępnionych dla nich kas pierwszeństwa – dodaje Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications and CSR w Lidl Polska.

Seniorzy, którzy jednak zdecydują się na samodzielne dokonanie zakupów, mogą odwiedzić sklepy Lidla od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 do 12:00, gdy przyjmowani są wyłącznie klienci w wieku 60+. Dodatkowo podczas „godzin dla seniorów” Lidl zapewnia specjalne promocje cenowe tylko dla nich.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij