Burger King zmienił nazwę na „Burger Queen” w ramach promocji kobiecej drużyny Stevenage Football Club

Burger King zmienił nazwę na „Burger Queen” w ramach promocji kobiecej drużyny Stevenage Football Club

Burger King został sponsorem kobiecej drużyny piłkarskiej Stevenage Football Club. W związku z tym marka postanowiła zmienić swoją nazwę na „Burger Queen”.

Burger King ruszył z nową kampanią pod hasłem #BurgerQueen, w ramach której chce wypromować kobiecą drużynę Stevenage Football Club. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ubiegłym roku sieć ogłosiła bowiem, że została sponsorem męskiego zespołu klubu piłkarskiego, który jeszcze kilka miesięcy temu ledwo utrzymywał się w drugiej lidze. Ta dość zaskakująca współpraca przyniosła wiele korzyści angielskiej drużynie – m.in. z uwagi na świetnie przemyślaną strategię marketingową. W związku z tym marka uznała, że to samo należy się kobiecej drużynie. 

W ramach kampanii Burger King zmienił swoją nazwę na „Burger Queen” i stworzył spot, w którym sieć zaznaczyła, że kobiecy zespół piłkarski klubu Stevenage stoi przed podobnymi wyzwaniami, co męska drużyna i zasługuje na takie samo wsparcie. 

„Gra w Stevenage FC jest trudna. Gra w kobiecej drużynie nie powinna być trudniejsza” – zauważa Burger King w swoim nowym spocie.

Co ciekawe, w ramach kampanii obie drużyny klubu Stevenage FV w najbliższym sezonie wystąpią w strojach piłkarskich z „nowym” logo marki – „Burger Queen”. Rebranding przejdzie również lokal sieci w mieście Stevenage w Wielkiej Brytanii.

PS

W ramach niecodziennej akcji marketingowej kostarykański piłkarz Jonathan McDonald podczas ostatniego meczu wyszedł na boisko w koszulce z napisem „Burger King".

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij