W Katowicach pojawił się sklep socjalny dla osób w trudnej sytuacji materialnej

W Katowicach pojawił się sklep socjalny dla osób w trudnej sytuacji materialnej

Spichlerz to nowo otwarty sklep socjalny w Katowicach, który powstał z inicjatywy Fundacji Wolne Miejsce i samorządu miasta. Zakupy będą mogli robić w nim najbardziej potrzebujący mieszkańcy.

Główną ideą sklepu socjalnego w Katowicach jest pomoc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, np. z uwagi na utratę pracy. Jak przyznali inicjatorzy projektu, drugim celem jest przeciwdziałanie marnotrawieniu żywności i produktów spożywczych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W Spichlerzu dostępne będą produkty, takie jak chemia domowa, artykuły spożywcze, a także środki higieny osobistej w cenach znacznie niższych niż ich wartość rynkowa.

Z zakupów w sklepie socjalnym będą mogły korzystać osoby spełniające określone kryteria – mogą być to zarówno mieszkańcy Katowic, którzy korzystają z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak i również te osoby, które z takiego wsparcia nie korzystają, a znajdują się w trudnej sytuacji materialnej (więcej informacji na temat kryteriów znajduje się na stronie katowickiego MOPS'u).

Co więcej, do robienia zakupów w sklepie socjalnym zachęcani są również seniorzy – w Spichlerzu, tak jak i w innych sklepach, będą obowiązywały godziny dla seniorów wprowadzone z uwagi na panującą pandemię koronawirusa.

To jednak nie wszystko – w Spichlerzu już wkrótce zostanie otwarta też swego rodzaju kawiarnia – Spichlerz Caffe – kierowana do osób, którym doskwiera samotność. Punkt kawowy będzie stanowić dla nich miejsce spotkań z innymi mieszkańcami Katowic. 

Sklep socjalny został otwarty w pawilonie przy ul. Tysiąclecia z inicjatywy samorządu Katowic i Fundacji Wolne Miejsce. 

PS

Holenderski supermarket Jumbo wprowadził w ubiegłym roku ciekawe rozwiązanie, które skierowane jest przede wszystkim do osób samotnych oraz seniorów – w sklepie pojawiła się tzw. „rozgadana kasa”, przy której każdy może spokojnie, bez pośpiechu porozmawiać z kasjerem.

PS2

Na warszawskich Bielanach pojawiła się Podzielnia, czyli nowe miejsce w duchu zero waste, w którym każdy może zostawić swoje rzeczy, których nie używa i jednocześnie znaleźć coś „nowego” dla siebie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij