Sokołów Pomaga – po raz kolejny! Świąteczne dostawy żywności dla potrzebujących

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Sokołów Pomaga – po raz kolejny! Świąteczne dostawy żywności dla potrzebujących

W przedświątecznym okresie, firma Sokołów ponownie włączyła się w akcje pomocowe dla osób potrzebujących. Dzięki współpracy z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, kilkuset powstańców warszawskich otrzymało paczki z wysokiej jakości, sokołowskimi produktami. Sokołów objął pomocą żywnościową również podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz potrzebujących kucharzy ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich. Firma wspomaga ponadto wiele lokalnych organizacji charytatywnych, przygotowujących paczki świąteczne dla potrzebujących w rejonach, gdzie mieszczą się zakłady Grupy Sokołów. Te działania to kolejna odsłona tegorocznej, ogólnopolskiej akcji Sokołów Pomaga.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Już na początku epidemii, Sokołów rozpoczął realizację zakrojonych na szeroką skalę działań pomocowych.

– Społeczna odpowiedzialność to jeden z filarów naszej strategii. W obliczu pandemii, niezwłocznie podjęliśmy zatem decyzję o udzieleniu wielopoziomowego wsparcia osobom potrzebującym. W pierwszym etapie akcji, Sokołów przekazał ponad 20 ton produktów żywnościowych na rzecz osób potrzebujących oraz powstańców warszawskich, a także 300 000 zł na zakup środków ochronnych dla personelu medycznego. W realizacji tych działań, firma współpracowała z Caritas Polska, Federacją Polskich Banków Żywności, Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz Fundacją TVN – mówi Bogusław Miszczuk, prezes Zarządu Sokołów S.A.

Teraz, w wyjątkowym okresie przedświątecznym, Sokołów ponownie wspiera potrzebujących.

– Po raz kolejny w tym roku, sokołowskie wyroby trafiły do kilkuset powstańców warszawskich – podopiecznych Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz Domu wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Dzięki tym paczkom, na świątecznych stołach powstańców nie zabraknie wysokiej jakości wędlin i dań – mówi Bogusław Miszczuk.

Jak podkreśla Zbigniew Galperyn ps. Antek, Prezes Związku Powstańców Warszawskich, takie działania są bardzo doceniane przez powstańców – To dla nas wiele znaczy, że tyle osób wciąż o nas pamięta. Dziękuję dziesiątkom wolontariuszy i przedsiębiorstwom, które tak hojnie nas wspierają – mówi Zbigniew Galperyn. Wielowymiarowość takiej pomocy zaznacza też Rafał Szczepański, prezes Zarządu Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

– „Pamiętamy, pomagamy” to hasło naszych akcji, które oddaje w pełni ich znaczenie. Paczki z żywnością w ważnych chwilach to piękna symbolika. Przekazujemy podarunki, razem przeżywamy świąteczny czas, rozmawiamy i pokazujemy, że zależy nam na osobach, które walczyły o wolność Polski – mówi Rafał Szczepański.

Sokołów wsparł również podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Tradycyjnie, w okresie świąt Bożego Narodzenia, Fundacja przygotowuje paczki świąteczne dla najuboższych rodzin, w których są osoby niepełnosprawne. W tym roku, w paczkach, które trafią do ok. 100 rodzin, znalazły się również sokołowskie wyroby.

W czasie pandemii, w szczególnie trudnej sytuacji znalazła się także branża gastronomiczna. W związku z tym, Stowarzyszenie Kucharzy Polskich przeprowadziło akcję wsparcia żywnościowego potrzebujących kucharzy, zrzeszonych w tej organizacji, a Sokołów włączył się w te działania, przekazując produkty do przygotowywanych paczek.

– Cieszę się, że nasza pomoc sprawnie trafiła do potrzebujących. Sokołowskie produkty trafiły do ponad tysiąca świątecznych paczek. Jestem przekonany, że w tym wyjątkowym czasie będzie to realne wsparcie dla wszystkich obdarowanych – mówi Bogusław Miszczuk, prezes Zarządu Sokołów S.A.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij