Group One niweluje swój ślad pyłowy

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Group One niweluje swój ślad pyłowy

W listopadzie Group One podpisała umowę z Oxygen City, właścicielem pierwszego na świecie systemu antysmogowego, który efektywnie eliminuje ślad pyłowy - smog miasta. Urządzenie oczyszcza miesięcznie aż 5 mln3 powietrza – to więcej niż objętość Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Instalowane w przestrzeni miejskiej oczyszczacze powietrza to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie, którego celem jest redukcja stężenia w przestrzeni miejskiej pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 i PM10. W trakcie procesu dwustopniowej filtracji urządzenie osiąga skuteczność powyżej 80% usuwanych zanieczyszczeń. W ciągu godziny Oxygen oczyszcza do 40 000 m3 powietrza. Ślad pyłowy Group One został obliczony na podstawie ilości zużywanej przez grupę energii oraz liczby i typu posiadanych samochodów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Problem smogu powinien być dziś kwestią bliską każdemu z nas. Polskie miasta są jednymi z najbardziej zanieczyszczonych w Europie. W Group One wierzymy w odpowiedzialne podejście do biznesu i staramy się szukać możliwości wsparcia inicjatyw, które poprawiają jakość życia naszej społeczności” - mówi Marek Żołędziowski, CEO Group One. – Ślad pyłowy naszych spółek został obliczony na 5 mln m3 miesięcznie i każdego dnia Oxygen pracuje na to, żeby go zniwelować. Zdajemy sobie sprawę, że skala naszego działania - 60 mln m3 czystego powietrza rocznie, to nadal kropla w morzu potrzeb takiego miasta jak Warszawa, ale im więcej takich lokalnych działań i pierwszych kroków, tym większe efekty w większej skali. Mamy nadzieję, że podążą za nami kolejne firmy w Polsce – dodaje.

Group One jako jedna z pierwszych firm w Polsce i pierwsza w branży podejmuje się tak nowoczesnego działania w kierunku oczyszczenia powietrza i bilansowania swojej emisji, tymczasem problem smogu dotyczy nas wszystkich i jest jednym z najważniejszych w skali kraju.

– Jakość powietrza w Polsce od lat przekracza dopuszczalne normy. Ważne jest by nie tylko obywatele, władze, ale również biznes włączył się aktywnie w walkę z wszechobecnym w Polsce smogiem – powiedział Piotr Siergiej, rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego. – Działania edukacyjne, nie tylko w firmach, ale również prowadzone w szerszym obszarze są ważną metodą podnoszenia świadomości. Biznes może również planować produkcję i działania w sposób uwzględniający zmniejszenie przyszłych emisji zanieczyszczeń pyłowych czy gazowych – dodał.

Urządzenie, w które zainwestowało Group One, jest obecnie zlokalizowane na Wilanowie. Grupa jest w trakcie rozmów na temat umiejscowienia oczyszczaczy pod siedzibą firmy na Alejach Jerozolimskich.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij