IKEA i Decathlon zaczepiają się na Facebooku

IKEA i Decathlon zaczepiają się na Facebooku

Od kilku dni na facebookowych profilach marek IKEA i Decathlon pojawiają się posty, w których obie firmy nawzajem siebie zaczepiają. Czy szykuje się z tego jakaś wspólna akcja?

Współprace między marka to rzecz dość powszechna w branży marketingowej. Nierzadko bowiem znane firmy łączą siły i wspólnie tworzą ciekawe projekty, czy też specjalne kolekcje.  

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Czy na naszym rodzimym rynku szykuje się jakaś nowa interesująca współpraca? Od kilku dni IKEA i Decathon na swoich facebookowych profilach publikują posty z hashtagiem, w których nawzajem siebie zaczepiają.  Na razie jednak nie zdradzają żadnych szczegółów, lecz już samymi zaczepkami podbijają serca swoich klientów. 

26 stycznia br. obie marki zaktualizowały również swoje zdjęcia w tle na profilach – Decathlon pod swoim logo ma teraz slogan sieci IKEA, zaś szwedzka marka „zapożyczyła” hasło sportowego brandu.

Pozostaje nam tylko obserwować, co się z tego mariażu rozwinie ;).

PS

Zaczepki marek są dość powszechnym działaniem marketingowym. Najbardziej znane są z tego brandy fast foodowe, takie jak Burger King, KFC czy McDonald’s. Ta pierwsza sieć w 2018 roku stworzyła specjalną akcję, w ramach której każda osoba znajdująca się w okolicach restauracji McDonald’s, otrzymywała Whoopera za centa.

PS2

A tutaj znajdziecie inne ciekawy przykłady markowych potyczek.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij